Od 10. do 12. hodin smí nakupovat jen senioři. Zároveň je rouška od zítřka povinností

Od 10. do 12. hodin smí nakupovat jen senioři. Zároveň je rouška od zítřka povinností Zdroj: Shutterstock.com

O tom, že jsou senioři nejohroženější skupinou, víme od samého počátku, kdy koronavirus propuknul. Jenže i starší obyvatelé naší země potřebují nakupovat potraviny, a právě v tu chvíli se stávají nejzranitelnější.

Do obchodu mezi 10. a 12. hodinou smí jen důchodci

Vláda tedy dnes rozhodla, že mezi 10. a 12. hodinou do maloobchodních prodejen potravin budou moci jen lidé v důchodové věku. Kromě personálu tak v obchodě s potravinami nikoho jiného nepotkají. V jiných hodinách vláda starším lidem nad 65 let nedoporučuje obchody navštěvovat. Podle slov premiéra Andreje Babiše bude záhy tohle opatření rozšířeno i na drogérie a lékárny.

Zároveň také zaměstnanci těchto maloobchodních prodejen před 10. hodinou preventivně vydezinfikují především kliky a madla, aby tak riziko nákazy pro důchodce bylo co nejmenší.

Zdroj: Shutterstock.com

Nošení roušek je od zítřka povinností

Nemáte ještě roušku či respirátor? Na nic nečekejte! Kromě tohoto nařízení bude také od čtvrtka platit povinné nošení ochranných pomůcek na veřejnosti. Co to tedy znamení? Jakmile vyjdete ven, musí být vaše tvář (především ústa a nos) chráněna, aby se zamezilo šíření koronaviru.

Autor:
Publikováno: 18. 3. 2020 18:54 Nahlásit obsah