Problémy s oběhovým systémem odhalí tento jednoduchý test. Vystačíte si s miskou a vodou

Problémy s oběhovým systémem odhalí tento jednoduchý test. Vystačíte si s miskou a vodou Zdroj: Shutterstock

Lidský oběhový systém je tvořen centrálním orgánem, což jsou srdce a cévy. Tento systém má za úkol rozvádět živiny a kyslík do tkání. Když však nefunguje tak, jak by měl, mohou nastat život ohrožující komplikace.

Z toho důvodu pro všechny, kteří se obávají onemocnění srdce, nebo mají předpoklady k těmto onemocněním, máme jednoduchý test, který problémy s krevním oběhem velmi snadno a rychle odhalí. Do menší nádoby nalijte menší množství studené vody, můžete přidat i led a do vody na 30 sekund ponořte ruce. Jestliže po uplynutí této doby jsou vaše prsty na rukou bledé či namodralé, je to jasná známka toho, že je s vaším krevním oběhem něco v nepořádku.

Příčin může být několik přes dědičnost, nadváhu, fyzickou námahu až po stres či vedlejší účinky určitých léků. Je však důležité si uvědomit, že problém s krevním oběhem není banální věc a je zapotřebí včas své komplikace řešit s odborníkem, avšak můžete si k lepšímu zdravotnímu stavu pomoci i sami zařazením těch správných potravin do svého jídelníčku.

Česnek

Ne nadarmo lze česnek považovat za jeden z nejlepších přírodních léků. Obsahuje velmi silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové složky, které napomáhají našemu imunitnímu systému. Má blahodárné účinky také na cholesterol, působí proti Alzheimerově chorobě či demenci a snižuje mimo jiné také krevní tlak.

Zdroj: Shutterstock

Rybí olej

Ačkoliv jej nemáme příliš v oblibě, rybí olej snižuje krevní tlak, pozitivně působí na srážlivost krve, snižuje hladinu krevního tuku a cholesterolu. Kromě toho však napomáhá při psychických potížích, jako je například schizofrenie a ženám může být nápomocen i při silných menstruačních bolestech.

Zázvor

Ten má velmi podobné účinky jako česnek – působí protizánětlivě a zároveň posiluje imunitní systém člověka. K tomu navíc přímo stimuluje krevní oběh a snižuje cholesterol. V těchto zimních měsících nám přijde také vhod jeho pálivá chuť, která prohřívá tělo a působí proti nachlazení.

Autor:
Publikováno: 7. 5. 2021 18:16 Nahlásit obsah