Rozsáhlé pigmentové skvrny v obličeji trápí spoustu žen: Tuto kožní nedokonalost odstraníte díky citronu a petrželi

Rozsáhlé pigmentové skvrny v obličeji trápí spoustu žen: Tuto kožní nedokonalost odstraníte díky citronu a petrželi Zdroj: Shutterstock.com

S pigmentovými skvrnami na tváři bojují nejen starší lidé. S tímto problémem, který umí dokonale srazit sebevědomí, se potýká i spousta žen. Hyperpigmentace obličeje dělá starosti hlavně tmavším typům. Pokud patříte mezi ně, nemusíte se hned svěřovat do rukou estetického dermatologa. Pigmentových skvrn se zbavíte i doma pomocí citronu a petržele.

Rovnoměrně opálená pokožka? Pro spoustu žen nemožná věc

Bezchybně opálená pokožka jedné barvy je ideálem, kterého většina žen během léta rozhodně nedosáhne. V souvislosti s typem naší kůže se nám na těle objevují pihy, ale i rozsáhlé pigmentové skvrny. A právě pigmentové skvrny dokážou pěkně potrápit, a to nejen v obličeje, ale i v dekoltu nebo na rukou.

Poruchy pigmentace kůže: V hlavní roli melasma

Jak mapovité pigmentové skvrny vznikají? V důsledku hyperpigmentace, tedy nadměrné tvorby kožního barviva melaninu. Tyto tmavé a nepravidelné skvrny se objevují na určitém místě našeho těla, a to zpravidla tam, kde je naše pokožka nejčastěji vystavována slunci.

Zdroj: Justaboutskin.com Ze zdravotního hlediska pigmentové skvrny nepředstavují žádný problém, z estetického hlediska si však kvůli nim často děláme vrásky na čele. Za nejméně přijatelnou je pro nás konkrétně melasma, která se objevuje ve tvářích, kolem úst, na spáncích i na čele. Nepravidelné pigmentové skvrnky tohoto typu trápí ženy také na postranní části krku či na hřbetech rukou.

Co vše za vznik melasma může? Hlavní roli hrají genetické dispozice, hormony a také síla UV záření. Tyto pigmentové skvrny jsou totiž nejviditelnější v průběhu léta a na jeho konci.

Vyzkoušejte bělící účinky citronové šťávy a petrželové natě

Pokud chcete zesvětlit pigmentovou skvrnu, která vám překáží v obličeji, rozhodně hned nemusíte chvátat k estetickému dermatologovi. Redukovat pigmentovou skvrnu na své tváři můžete i doma pomocí dvou čistě přírodních surovin.

Skvělé bělící účinky má totiž citronová šťáva v kombinaci s petrželovou natí. Následující postup však provádějte vždy večer, protože několik hodin po aplikaci této přírodní směsi by vaše pokožka neměla přijít do kontaktu se slunečním zářením.

Potřebujete:

  • 1 kávovou lžičku čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • 2 polévkové lžíce nadrobno nakrájené čerstvé petrželové natě
  • 200 ml vody

Postup:

1. Nalijte do hrnce vodu a přidejte do ní nasekanou petrželku.

2. Petrželovou směs přiveďte k varu a poté ji vařte ještě dalších 10 minut.

3. Tento vývar odstavte, nechte jej zchladit a poté jej sceďte.

4. Petrželový vývar nakonec smíchejte s čerstvou citronovou šťávou.

5. Vzniklé petrželovo-citronové tonikum přelijte do uzavíratelné nádoby a dejte do ledničky.

Zdroj: Shutterstock.com

Bělící tonikum z petržele a citronu: Jak jej používat?

Poté, co si večer odlíčíte pleť a natřete svůj obličej nočním krémem, na místo s pigmentovou skvrnou naneste krouživými pohyby petrželovo-citronové tonikum. A to prostřednictvím kosmetického tamponku, který namočíte do séra a kterým budete dané místo chvíli masírovat. Tonikum z petržele a citronu takto nanášejte na pigmentovou skvrnu každý večer. Výsledky budou viditelné už po pár dnech.

Tip: Abyste dosáhla co nejlepšího výsledku, připravujte si čerstvé tonikum z petržele a citronu každý třetí den.

Preventivní opatření, která se vyplatí nepodceňovat

I když dané místo vybělíte, měla byste o něj pečovat v průběhu celého roku, protože se vám může skvrna kdykoliv vrátit. Zvlášť opatrná byste měla být tehdy, pokud máte k tvorbě pigmentových skvrn genetické dispozice. Na místo, kde se pigmentová skvrna vyskytuje, proto každý den nanášejte kvalitní opalovací krém s ochranným faktorem vyšším než 30. Svou tvář navíc nevystavujte intenzivnímu slunečnímu záření a rozhodně se obloukem vyhněte návštěvě solárií.

Autor:
Publikováno: 5. 8. 2019 12:00 Nahlásit obsah