Slovinka Julija Adlešič si sama uřízla ruku na cirkulárce. Pojistný podvod jí ale nevyšel

Slovinka Julija Adlešič si sama uřízla ruku na cirkulárce. Pojistný podvod jí ale nevyšel Zdroj: Delo.si

Slovinskem hýbe skandál nebývalých rozměrů. Hlavní protagonistkou je 22letá Julija Adlešič, která si sama uřízla levou ruku na cirkulárce. Mladá žena chtěla získat pojistku v hodnotě přes jeden milion eur. Lékaři však na pojistný podvod záhy přišli. Julija tak nemá ani ruku a peníze, ale ani svobodu, protože stráví následující dva roky ve vězení.

Julija uzavřela pojistku na 1,2 milionu eur, pak si uřízla ruku

Slovinka Julija Adlešič a její přítel Sebastien Abromov přišli na originální plán, jak se dostat k obrovskému balíku peněz. Od roku 2018 se totiž topili v dluzích a z tohoto začarovaného kruhu chtěli ven.

Po pečlivém uvážení si Julija, za plné podpory svého přítele a jeho rodiny, uřízla 4. ledna 2019 na cirkulárce levou ruku v zápěstí. Pár si totiž několik měsíců před touto plánovanou nehodou uzavřel pojistku celkem v pěti pojišťovnách, které by Juliji v případě trvalé invalidity vyplatily odškodnění celkem 1,2 milionu eur.

Zdroj: Delo.si Lékařům na pohotovosti okamžitě něco nehrálo

Po odříznutí levé ruky v zápěstí Juliji její přítel okamžitě odvezl na lékařskou pohotovost. Pár lékařům tvrdil, že Julija se poranila na zahradě kotoučovou pilou při řezání dřeva. Lékařům však okamžitě něco nehrálo. Julija a Sebastien s sebou totiž nedovezli odříznutou část levé ruky, aby ji lékaři mohli dívce ihned přišít. Navíc řez cirkulárkou byl vedený příliš rovně a přesně na to, aby šlo o nahodilý úraz.

Přišitou levou ruku si cíleně přivřela v ledničce

Lékaři následně k prošetření celé události zavolali policii, která ovšem nic podstatného nezjistila. Policisté alespoň u Julije doma našli odříznutou levou dlaň, kterou okamžitě přivezli do nemocnice. Lékaři Juliji ruku přišili, čímž ji chtěli zachránit před trvalým postižením. 

Po několika dnech se ovšem dívka vrátila do nemocnice s tím, že s její rukou není něco v pořádku. Lékaři nakonec zjistili, že si Julija levou ruku cíleně stiskla dvířky lednice, aby operace vypadala neúspěšně.

Zdroj: Rtvslo.si Před činem si vyhledávali informace o biomechanické protéze ruky

Od března roku 2019 kvůli podezření na pojistný podvod již Julija a Sebastien seděli ve vazbě. Oba dva do dnešní doby tvrdili, že není pravda, že vše plánovali. Julija se navíc snažila svého partnera stále chránit. Řekla, že s ní nemanipuloval, ale měl o ni pouze starost, a proto ji pojistil.

Nad Julijou a Sebastienem slovinský soud vynesl v polovině září 2020 závěrečný rozsudek. Dívka byly odsouzena na dva roky za mřížemi, její přítel pak dostal tři roky vězení. Co je vůbec usvědčilo? Pár dnů před plánovanou nehodou hledal Sebastien na internetu informace o biomechanické protéze ruky. Tento fakt jasně dokázal, že Julija a Sebastien opravdu plánovali pojistný podvod.

Autor:
Publikováno: 15. 9. 2020 12:29 Nahlásit obsah