Trápí vás časté migrény či vysoký krevní tlak? Pomohou vám 4 sklenice vody

Trápí vás časté migrény či vysoký krevní tlak? Pomohou vám 4 sklenice vody Zdroj: Shutterstock

O tom, že je pro naše tělo a organismus voda nesmírně důležitá, si troufáme tvrdit, ví každý z nás. Ovšem často se stává, že člověk na dodržování pitného režimu zapomíná, což je velká chyba.

Právě v Japonsku se lidé snaží vypít každé ráno čtyři sklenice vody. Podle nich to má na jejich organismus doslova léčivé účinky.

Právě tímto tvrzením se zabývala japonská lékařská organizace, která přišla se závěrem, že skutečně vypití čtyř sklenic vody ihned po probuzení je klíčem k dlouhověkosti obyvatel Japonska. Množství této vody také dokáže pomoci:

  • s bolestmi hlavy způsobené migrénou
  • s menstruačními křečemi
  • se závratěmi

Když tuto léčebnou kúru budete dodržovat v průběhu 30 dní, mělo by u vás dojít ke snížení krevního tlaku a dokonce také ke snížení hladiny cukru v krvi. Již během 10 dní dokážou čtyři sklenice vody po probuzení pomoci s problémy se žaludkem.

Zdroj: Shutterstock Je však důležité opravdu tento rituál dodržovat každé ráno. Ihned tedy po probuzení vypijte čtyři sklenice vody (jedna sklenice by měla mít cca 160ml) a teprve až poté si jděte vyčistit zuby. Je však důležité, abyste dalších 45 minut po vypití těchto sklenic nic nejedli a ani nepili.

Vypijte tedy čtyři sklenice vody, vyčkejte 45 minut a následně si dopřejte ke snídani to, na co máte chuť v neomezeném množství a poté další dvě hodiny nic nepijte.

Podle všeho by právě takto striktní dodržování pitného režimu mělo vést ke zrychlení metabolismu, což vám pomůže s hubnutím, k pročištění organismu a k hydrataci pokožky.

Autor:
Publikováno: 19. 10. 2021 13:53 Nahlásit obsah