Trápí vás popraskané paty? Osvědčené recepty, jak na ně

Trápí vás popraskané paty? Osvědčené recepty, jak na ně Zdroj: Shutterstock

Dalším z mnoha problémů, které nás žen, trápí, jsou ztvrdlé a popraskané paty. Ty jsou nejen nepěkné na pohled, ale dokážou být i pěkně bolestivé. Máme pro vás několik receptů, jak jim předcházet a jak se jich účinně zbavit.

A proč nám vlastně kůže na patách praská? Na vině bývá nedostatečná péče, špatná obuv, ale také fyzicky náročné práce či obezita. Pokožka se vysušuje, tvrdne a následně tvoří bolestivé praskliny. Účinnou prevencí je tedy dostatečná hydratace, které dosáhněte pomocí těchto domácích receptů:

1. Mléko s medem

Nalijte do lavoru dva hrnky mléka a k tomu hrneček medu. Pořádně promíchejte a do směsi ponořte chodidla. Mléko můžete předtím i ohřát, ale jen tak, aby bylo lehce vlažné. Nohy nechte ponořené zhruba 15-20 minut, pak nohy promasírujte a znovu ponořte na zhruba 5-10 minut. Nohy si po proceduře umyjte v teplé vodě, paty obruste a naneste krém.

Zdroj: Shutterstock

2. Ovocné mazání

Na ovocné mazání budete potřebovat půlku avokáda, banánu a dužiny z kokosu. Vše důkladně rozmačkejte/rozmixujte tak, aby vám vznikla pasta. Naneste na paty a nechte působit cca 30 minut. Nohy poté opláchněte vlažnou vodou, obruste a namažte krémem.

3. Ovesné vločky a jojobový olej

Připravte si zhruba půl hrnku jojobového oleje a do něj postupně přisypávejte ovesné vločky. Ty budou bobtnat a vám by měla vzniknout hutná pasta. V případě potřeby přidejte buď vločky, nebo olej. Pastu naneste na popraskané paty a nechte působit 20-30 minut. Poté opláchněte, obruste a opět namažte hydratačním krémem.

Autor:
Publikováno: 14. 9. 2023 16:50 Nahlásit obsah