Účinný cvik na křeče v lýtkách. Zastavte je okamžitě

Účinný cvik na křeče v lýtkách. Zastavte je okamžitě Zdroj: Shutterstock

Bolest lýtek dokáže potrápit nejednoho z nás a většinou se dostaví v noci. Bolest je tak silná, že nás dokáže ze spánku probudit a my se marně snažíme si od ní alespoň trochu ulevit, jenže nic nepomáhá.

Jakmile křeč poleví, cítíme ji ještě několik hodin poté. Naštěstí pro všechny, které bolest lýtek často trápí, existuje způsob, jak ji vyléčit. Často se lidé domnívají, že bolest postihuje jen sportovce, to ovšem není pravda.

Tyto noční křeče se objevují u lidí, kteří ve své práci dlouhé hodiny sedí či stojí, také ty, kteří své nohy běháním nebo cvičení zatěžují a dokonce za nimi může stát i nevhodně zvolená obuv. O těchto bolestech by mohly vyprávět i nastávající maminky, lidé s cukrovkou nebo ti, kteří onemocněli Parkinsonovou chorobou. Jak si od bolesti ulevit? Jakmile se křeč dostaví, posaďte se a natáhněte nohy. Následně se chyťte za palce u nohou a tahejte nohy směrem k sobě a poté se na chvilku projděte po místnosti. Pomoci by vám měla i masáž lýtek, kterou provádějte krouživými pohyby a snězte jednu čajovou lžičku hořčice – ta obsahuje kyselinu octovou, která má blahodárný vliv právě na křeče.

Zdroj: Shutterstock Jestliže váš křeče trápí opravdu velmi často, do svého jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na hořčík a draslík. Dopřávejte si také horké koupele a svá lýtka masírujte před spaním jírovcovou mastí, která napomáhá správnému krevnímu oběhu. Pokud víte, že křeče jsou způsobeny vašim sportovním vytížením, vždy se před každým cvičením správně protáhněte a nezapomínejte na kvalitní obuv.

Autor:
Publikováno: 30. 7. 2021 11:59 Nahlásit obsah