V jeden čas, kdekoli na světě a vlastním tempem. Charitativní běh Wings for Life World Run je tady

V jeden čas, kdekoli na světě a vlastním tempem. Charitativní běh Wings for Life World Run je tady Zdroj: redbull.com

Běžet pro ty, kteří nemohou. Hlavní myšlenka charitativního závodu Wings for Life World Run je prostá a vznešená zároveň. A zapojit se může opravdu každý. Co musíte udělat?

Stáhnout si aplikaci a v neděli 9. května obout běžecké boty a vyrazit na trať svého vlastního závodu. Nezáleží na tom, kde a jestli se budete jen procházet nebo vyběhnete v maratónském tempu. Každá pomoc se totiž počítá.

Už poosmé se celý svět spojí, aby svým příspěvkem podpořil nadaci Wings for Life, která se snaží pomoci lidem s poraněním míchy. A experimentální léčba, kterou nadace zastřešuje, má výsledky. Vždyť charitativního běhu se v posledních dvou letech úspěšně zúčastnil i David Mzee, který podstatnou část svého života strávil upoután na invalidní vozík.

Nyní máte možnost se do této unikátní akce zapojit i vy. Jediné, co musíte udělat, je zaregistrovat se, stáhnout si mobilní aplikaci Wings for Life World Run, která sdružuje všechny běžce po celém světe a vyrazit v neděli ve 13 hod. na trať. Ve stejný čas vyrazí i další běžci prakticky po celé planetě a díky aplikaci si budete moct se všemi porovnat svůj výkon.

Zdroj: redbull.com

Netradiční cíl

V čem, kromě myšlenky, je celá akce unikátní? Nejde o klasický závod, vzhledem k situaci ve světě si každý závodník musí vybrat své vlastní místo, kde se rozhodne vyběhnout. A pak je tu ještě Catcher Car. Virtuální cíl, kterým ale nikdo z běžců neproběhne. Catcher Car vyrazí na trať půl hodiny po startovním výstřelu a jakmile běžce dohoní, pro toho soutěžní část závodu končí. Kromě pořadí v závodě a uběhnutých kilometrů ukáže aplikace každému i průměrnou rychlost.

Někteří poběží v ruchu velkoměsta, jiní zase v obklopení přírody. Zúčastní se amatérští běžci, profesionálové i sportovci ze všech různých odvětví. Kajakář Vavřinec Hradilek dokonce odstartuje i na mistrovství Evropy v italské Ivree.

„Běh Wings for Live World Run je pro mě důležitý i proto, že pomáhám mému dobrému kamarádovi Marku Šnajdrovi jezdit na kajaku. Je to bývalý snowboardista, který má poranění míchy a je už 20 let na vozíčku,“ říká slalomář Vavřinec Hradílek.

Zdroj: redbull.com V pražské Stromovce vyběhne snowboardistka Eva Samková nebo skateboardista Maxim Habanec.

Je to super kolektivní aktivita, kde se všichni podporují navzájem. Celkem mi to přirostlo k srdci, i když nejsem zrovna běžec. Letos jsem se rozhodl vytvořit svůj team, který se jmenuje #protopobezim, abychom společně s kamarády mohli vybrat zajímavou cifru,“ doufá skateboardista Maxim Habanec.

„Letošní ročník Wings for Life World Run pro mě bude už čtvrtý závod. Fandím té atmosféře, kterou má. Poběžím bez cíle a podle citu a uvidíme, jestli překonám 10 kilometrů,“ dodává Eva Samová.

Více informací naleznete na Wings for Life World Run 2021.

Autor:
Publikováno: 6. 5. 2021 15:59 Nahlásit obsah