V Uherském Hradišti několik lidí popíjelo na zahrádce. Zákaz volného pohybu nikomu nic neříkal

V Uherském Hradišti několik lidí popíjelo na zahrádce. Zákaz volného pohybu nikomu nic neříkal Zdroj: Shutterstock.com

Od 16. března v České republice platí zákaz volného pohybu, ovšem ten si někteří spoluobčané vysvětlují po svém. Většina z nás tento zákaz bere zodpovědně, a kromě nákupu potravin či léků nevychází z domu. Avšak najdou se i tací, kteří karanténu zlehčují a dělají si z ní legraci.

V Uherském Hradišti ve čtvrtek odpoledne policisté narazili na skupinku 20 lidí, kteří na zahrádce nejmenované restaurace popíjeli alkoholické i nealkoholické nápoje. Přestupku se však nedopustili pouze hosté této restaurace, ale také provozovatel restauračního zařízení. Ačkoliv nápoje a potraviny prodával skrze okénko, umožnil však svým hostům posedávat na venkovní zahrádce. 

Zdroj: novinky.cz Každému, kdo na této zahrádce popíjel i přes zákaz volného pohybu, nyní hrozí 20tisícová pokuta a provozovateli restaurace, jakožto právnické osobně, pokuta ve výši 3 miliony korun. „V jejich případě se jednoznačně nejednalo o nezbytnou cestu například do zaměstnání, k lékaři nebo na nákup,“ upozornila policejní mluvčí Simona Kyšnerová pro Novinky.cz 

Jak nakonec celá situace dopadne, se teprve uvidí. Policisté totiž také zjistili, že zahrádka pro návštěvníky restaurace byla otevřena i v neděli.  

Autor:
Publikováno: 20. 3. 2020 18:49 Nahlásit obsah