Varovné signály, kterými nám tělo říká, že je něco v nepořádku

Varovné signály, kterými nám tělo říká, že je něco v nepořádku Zdroj: Shutterstock

Jakmile naše tělo onemocní, jediným způsobem, jak nám to sdělit, jsou určité signály, které začne vysílat. Bohužel mnoho z nás má tendenci tyto symptomy přehlížet a tím si uškodit ještě více.

Mezi nejčastěji přehlížené příznaky patří bolest hlavy a zad, únava či otoky. Pokaždé si to člověk dokáže něčím omluvit – změna počasí, náročná práce, změna ročního období a nespočet dalších. Jenže, co když to není tak jednoduché, jak to vypadá, a za těmito příznaky stojí něco mnohem víc?

Velkým problémem lidí je neschopnost naslouchat svému tělu a mnohdy i jeho neznalost. Žijeme v době, kdy nám jsou v lékárnách nabízeny léky téměř na všechny nemoci i bolesti a my si na jejich užívání již natolik zvykli, že si bez nich svou existenci nedokážeme ani představit. Když nás bolí hlava, vezmeme si prášek. Když je nám nevolno, vezmeme si prášek. Na všechny naše neduhy jsou léky, které nám mají ulevit, nevyřeší však příčinu.

Zdroj: Shutterstock

Které signály byste neměli za žádnou cenu přehlížet?

  • častý pocit únavy
  • změny kůže, srdeční aktivity nebo krevního tlaku
  • bolesti zad
  • problémy s vyměšováním
  • krvácení sliznic
  • ztráta hmotnosti během krátkého času
  • nespavost

Avšak příznaků může být celá řada, pochopitelně ne všechny musejí být varováním před závažnou nemocí, platí však pravidlo, že pokud se tyto symptomy často vrací a jejich intenzita zesiluje, je potřeba vyhledat lékařskou pomoc. 

Mnohdy se také naše psychické zdraví odráží na tom tělesném. Pokud často prožíváte stresové situace a vypětí, možná za vaším onemocněním stojí právě tohle. Je důležité naučit se svému tělu správně naslouchat a dopřávat mu to, co si samo přeje.

Autor:
Publikováno: 28. 4. 2021 12:59 Nahlásit obsah