Vytrháváte si chloupky v nosu? Na úkor krásy hazardujete se svým zdravím

Vytrháváte si chloupky v nosu? Na úkor krásy hazardujete se svým zdravím Zdroj: Shutterstock.com

Tak jako si upravujeme obočí, pinzetu pravidelně bereme i na chloupky, které nám rostou v nosu. Trhání chloupků v nosu je velmi intimní záležitostí, a hlavně v případě žen se o ní moc nemluví. Ale mělo by. Většině dnešních žen nepřijdou tyto chloupky moc estetické, proto si je pravidelně odstraňují. Nevědomky však škodí svému zdraví.

Na co jsou ženy nejvíc alergické? Na chloupky vykukující z nosu

Když se připravujete třeba na takové rande, chcete být naprosto dokonalá. Řešíte oblečení, make-up a preventivně se chcete vyhnout jakémukoliv faux paus. A tím může být klidně čouhající chloupek z nosu. Právě na chloupky v nosu jsou některé ženy vyloženě alergické, a tak se je snaží kompletně vytrhat pinzetou.

Zdroj: Shutterstock.com

Netuší však, že na úkor své krásy hazardují se svým zdravím. Chloupky v nosu nám totiž příroda nedala pro nic za nic. Tyto nepatrné části našeho těla plní naopak velmi důležitou funkci. Čím jsou chloupky v nose tak jedinečné?

K čemu jsou chloupky v nosu dobré?

  • Chrání nás před prachem a nečistotami, které jsou součástí vzduchu a které by se jinak dostaly až do našich dýchacích cest.
  • Chloupky v nosu fungují jako zátarasy nebo jakési filtry, které zachycují vše, co jim přijde do cesty. Zabrání tak do našeho dýchacího ústrojí vstoupit všemu, co by mohlo poškodit naše zdraví. 

  • Zvlášť pokud máte slabou imunitu, určitě si chloupky v nosu ponechte. Kromě prachu a nečistot blokují totiž cestu i různým druhům bakterií a virů.
  • Buďte také ostražitá, pokud jste na něco alergická. Jelikož chloupky zachycují prach, nečistoty nebo pyl, jejich absence u vás může podpořit plný rozvoj alergie.

Namísto pinzety sáhněte po zastřihovači

Moderní způsob života velmi mění úhel našeho pohlížení na krásu. Abychom byly krásné, uděláme pro to prakticky cokoliv. I když si myslíme, že je to esteticky správně, neuváženým přístupem můžeme negativně ovlivnit naše zdraví.

Tak tomu je i v případě vytrhávání chloupků v nose. Prostřednictvím této úpravy otevíráme bránu nejen nečistotám, prachu, bakteriím či virům. Násilným trháním chloupků se totiž do vzniklé ranky může jednoduše dostat jakákoliv infekce, která vám může způsobit nepříjemné zdravotní komplikace.

Zdroj: Shutterstock.com Jestli vám chloupky v nose opravdu vadí, zbavte se jich jinak. Jejich část, která vykukuje ven, si zastřihněte malými zaoblenými nůžkami nebo upravte speciálním zastřihovačem. Jestli s chloupky v nose stále bojujete, nebo o nich ani nevíte, má to vždy důvod. Kolik máte chloupků v nose a jak vám rychle rostou, totiž záleží vždy na vaší genetické výbavě a také aktuální hormonální hladině.

Autor:
Publikováno: 11. 6. 2019 10:00 Nahlásit obsah