Zarostlé chloupky jsou věčný problém: Víme, jak na ně
S přibývajícími slunečními paprsky přichází období šatů, sukní a plavek. Kromě celulitidy a strií nás může na nohách a tříslech potrápit ještě jedna nepříjemnost. A tou jsou zarůstající chloupky. I když jde hlavně o estetický problém, zarostlé chloupky dokážou být pěkně bolestivé. Jakým způsobem můžete předejít jejich vzniku?
Zaměřeno na prevenci: Konec červeným flíčkům a pupínkům
Červené flíčky, pupínky nebo boláčky. Zarostlý chloupek má spoustu podob a rozhodně nejde o nic příjemného. Zapomeňte na mačkání. Abyste se tohoto problému zbavila, zkuste předejít jeho vzniku. Jaké zásady byste tedy měla přijmout za své?
Zapomeňte na epilaci: Vytrháváním chloupků jenom podpoříte problém
Zarostlé chloupky se vám na nohách a tříslech objeví zpravidla tehdy, pokud jste dříve vytrhávala své chloupky i s kořínky. V důsledku vytrhávání se chloupek mohl přetrhnout. Anebo vyrůstá oslabený a už nemá sílu na to, aby se dostal nad povrch kůže. Tyto chloupky tak nedokážou najít správnou cestu a vyrůstají těstě pod kůží. Proto zapomeňte na epilaci a chloupky si zásadně holte kvalitní žiletkou.
Používejte pouze ostrou žiletku
Holte se pouze ostrou žiletkou. Pokud používáte jednorázové holítko, vždy zkontrolujte, zda není tupé. Vyměňte jej za nové po dvou až třech použitích.
Před každým holením žiletku důkladně vydezinfikujte
Dezinfikujete si žiletku před každým použitím? Pokud ne, naučte se to. K dezinfikování použijte jakýkoliv alkohol. Tímto přístupem zabráníte tomu, aby se vám do kůže dostala případná infekce, která by podpořila také zarůstání chloupků.
Holte se až na závěr koupele
Je důležité, abyste před holením své chloupky změkčila. Proto je ideální, když se budete holit až na závěr sprchování nebo koupele. Vaše chloupky tak budou poddajnější a vlasové folikuly otevřené. Na holení bude v tomto případě lépe připravena také vaše pokožka.
Při holení používejte gel či pěnu na holení
Dámská pěna či gel na holení by pro vás měla být samozřejmostí, nikdy se totiž neholte nasucho. Pokud nemáte pěnu či gel zrovna po ruce, použijte alespoň kondicionér na vlasy. Tyto přípravky vaše chloupky opět změkčí. Navíc vám bude holítko lépe klouzat po pokožce, díky čemuž se vyvarujete jejímu poškození.
Tip: Jestli má vaše pokožka sklony k zarůstání chloupků, holte se vždy po směru jejich růstu.
Oholená místa vyčistěte pleťovou vodičkou
Na závěr holení naneste na bavlněný kosmetický tampon balzám po holení či pleťovou vodu, kterou si očistěte všechna oholená místa. Zaměřte se hlavně na oblast třísel. Právě zde mají chloupky největší tendenci k zarůstání. Díky balzámu po holení či pleťové vodičce dosáhnete zklidnění pleti.
Provádějte pravidelný peeling
Svým nohám i tříslům dopřejte jednou až dvakrát týdně poctivý peeling, který provádějte krouživými pohyby. Odstraníte tím odumřelé kožní buňky, pod kterými by mohlo dojít právě k zarůstání chloupků. K peelingu použijte suroviny, které najdete doma. Skvělá je mletá káva nebo kombinace cukru krystalu a olivového oleje.