Zdravotní sestřičky ukázaly šokující fotku dítěte v bazénu. Kvůli barvě plavek není ve vodě vůbec vidět

Zdravotní sestřičky ukázaly šokující fotku dítěte v bazénu. Kvůli barvě plavek není ve vodě vůbec vidět Zdroj: Shutterstock

Zdravotní sestřičky z organizace CPRkids zveřejnily na Instagramu fotku, nad kterou by měli popřemýšlet zvlášť rodiče malých dětí. Jedná se o snímek bazénu s koupajícím se dítětem, které však není vzhledem k barvě plavek vůbec vidět. Na barvě dětských plavek tedy velmi záleží, vzkazují rodičům zdravotnice.

Zažíváme vlnu tropických letních teplot, a tak se snad každý z nás chladí v bazénu, na koupališti, v nedalekém rybníku nebo v přírodním biotopu. Léto však není pouze dobou radovánek, je třeba se mít na pozoru, zvlášť pokud máte malé děti.

Že své ratolesti můžete ve vodě lehce přehlédnout, dokazuje instagramový příspěvek zdravotních sestřiček z organizace CPRkids. Tyto zdravotnice ukázaly, že bezpečnost vašeho dítěte při vodních radovánkách velmi záleží i na barvě plavek, kterou mu oblečete.

“Co vidíte na této fotce pod vodou? Dobře se podívejte. Cokoliv? Dítě? Ano, je tam dítě. Přejeďte prstem doprava a zobrazíte si fotku, kde přesně se dítě ve vodě nalézá,” napsaly zdravotní sestřičky k fotce bazénu, který se zdá na první pohled prázdný. Ale skutečnost je úplně jiná.

Jak tato fotka vznikla? Jedna ze zdravotních sestřiček byla na párty u přátel. Tato zdravotnice si všimla toho, že bazén byl po celodenním užívání zakalený. Požádala proto jedno z dětí, které na sobě mělo světle modré plavky, aby šlo do bazénu a plavalo až na dno. Výsledek ji šokoval a stejně tak byla po publikování fotky zaskočena i veřejnost.

Zdravotní sestřičky apelují na rodiče, aby se při výběru plavek pro své ratolesti měli na pozoru. S ohledem na bezpečnost podle nich není podstatné vybírat dětem slušivé plavky podle designu. Nejpodstatnější je totiž barva, díky níž budou děti ve vodě lépe vidět. Po jakých plavkách tedy sáhnout? Ideálně po neonových nebo pestrobarevných.

Zdroj: Instagram

Autor:
Publikováno: 22. 6. 2021 11:47 Nahlásit obsah