Znáte všechny výhody vody s citrónem? Je to jednoduchý a nesmírně výživný nápoj

Znáte všechny výhody vody s citrónem? Je to jednoduchý a nesmírně výživný nápoj Zdroj: Shutterstock

Jen málokdo si ráno ke snídani nedá kávu nebo čaj. Ovšem existuje ještě něco mnohem lepšího a pro naše tělo i prospěšnějšího a to je citrón. Vymačkaná šťáva z citrónu dohromady s teplou nebo i se studenou vodou dokáže totiž opravdové zázraky!

Detoxikace organismu

Citrónová šťáva na naše tělo působí jako diuretikum, což má za následek rychlejší odplavení toxinů z těla ven. Dokonce také upravuje pH v močových cestách a napomáhá při očistě jater. A ačkoliv to zní prapodivně, když citrón sám o sobě je kyselina, bojuje i proti překyselení organismu.

Podpora lymfatického systému

Citrónová šťáva také podporuje náš lymfatický systém, který je velice důležitý pro naši obranyschopnost.

Zdroj: Shutterstock

Lepší trávení

Citrón obsahuje vlákninu, která, jak dobře víme, podporuje trávení a zamezuje pocitu hladu. Navíc se také doporučuje konzumovat citrónovou šťávu při jakýchkoliv zažívacích potížích. Napomáhá i proti pálení žáhy, nadýmání či zácpě.  

Pomáhá při onemocnění

Spousta z nás při nachlazení v první řadě sahá na tabletky, které obsahují vitamín C. Není však lepší jej do těla dostávat pravidelně a přírodní formou? Vitamín C posiluje imunitní systém a má také antibakteriální a antiseptické vlastnosti.

Zdroj: Shutterstock

Pomůže vám zhubnout

Na hubnutí není nic lepšího, než hned ráno pořádně nastartovat metabolismus a v tom vám právě pomůže voda s citrónovou šťávou. Tělo je po dlouhé noci v útlumu, a když jej nastartujete hned na začátku dne, nad přebytečnými kily máte vyhráno.

Dodává energii

V tomto případě jde také o vodu, po které tělo po probuzení doslova prahne. Když do ní ještě dáte citrónovou šťávu, dodáte tělu řadu cenných vitamínů a minerálních látek, které vás po ránu nakopnou pořádnou dávkou energie.

Autor:
Publikováno: 29. 4. 2022 09:58 Nahlásit obsah