Spolehlivé triky, jak překonat lenost a být produktivní

Spolehlivé triky, jak překonat lenost a být produktivní Zdroj: www.shutterstock.com

Snad každý z nás se v životě potýkal s pocity lenosti. V takovou chvíli je naším jediným cílem dělat cokoliv jiného, než je práce nebo úkol, který jsme si naplánovali. Dobrá zpráva ale je, že i s leností se dá úspěšně vypořádat a být produktivní, jako nikdy předtím. Prozradíme vám několik triků, jak s leností zatočit jednou provždy!

Lenost dokáže být pěkně zákeřná. Nezáleží na tom, jak pečlivě jsme si vše naplánovali nebo jak moc výrazně jsme si úkol zvýraznili v diáři. Jakmile nás chuť „nicnedělání“ pohltí, je velmi obtížné dostat se do produktivního tempa. V takovou chvíli dokážeme dělat naprosto cokoliv – jen když to není náš plánovaný úkol.

V dnešním videu, které najdete níže, jsme pro vás připravili několik jednoduchých triků, které vám mohou pomoci nad leností zvítězit. Věděli jste, že i samotné lenosti můžete využít k efektivní práci? Stačí si uvědomit několik základních zákonitostí a vyjít vstříc všem „hlodavým“ pocitům, které vám připomínají, že byste měli něco dělat.

Lenost nás dokáže pěkně potrápit. Zdroj: www.shutterstock.com

Pokud chceme být v životě úspěšní a posouvat se kupředu, je třeba s leností umět pracovat. Není třeba se jí bát a určitě není nic špatného na tom si čas od času zalenošit. Problém se však stává ve chvíli, kdy prokrastinací trávíme velkou část našeho produktivního času a poté se trápíme výčitkami a trávíme pak naopak prací čas, který bychom měli věnovat odpočinku nebo svým blízkým.

Zajímají vás spolehlivé triky, jak přestat být líný a být naopak více produktivní? Koukněte na naše video a nezapomeňte nám do komentářů napsat, jak bojujete s leností vy a co vám při plnění vašich cílů pomáhá nejvíce.

Autor:
Publikováno: 22. 7. 2019 13:51 Nahlásit obsah