Zdravý nápoj z melounu a okurky podporuje přirozenou detoxikaci těla, usnadňuje hubnutí a snižuje krevní tlak

Zdravý nápoj z melounu a okurky podporuje přirozenou detoxikaci těla, usnadňuje hubnutí a snižuje krevní tlak Zdroj: Shutterstock.com

Okurka a vodní meloun patří k plodům, bez kterých si nedokážeme představit léto. Tato zelenina obsahuje víc než 90 procent vody, najdete v ní i vysoký podíl vitaminů, minerálů a dalších prospěšných látek. Meloun a okurka mají mimořádný přínos hlavně tehdy, když je budete konzumovat společně. Trefou do černého je následující zdravý a chutný nápoj.

Vodní meloun a čerstvá okurka: Nadčasová kombinace

Spojení vodního melounu a okurky je takřka nadčasovou záležitostí, která má na naše zdraví výrazně pozitivní dopad. Čerstvá okurka totiž obsahuje vitaminy A a C, vitaminy řady B, hořčík, draslík, mangan či kyselinu askorbovou. Ve vodním melounu dále nejdete vitaminy A, C, B1 a B6, draslík, hořčík, vápník, zinek, sodík, fosfor, měď či kyselinu pantotenovou.

Proto není od věci, když budete vodní meloun a okurku – například ve formě nápoje – konzumovat společně. Účinky této oblíbené osvěžující letní zeleniny se ještě znásobí. Co vše můžete čekat?

1. Vaše tělo se bude přirozeně detoxikovat

Meloun v kombinaci s okurkou podpoří přirozenou detoxikaci celého vašeho těla. Zbavíte se tak lépe toxických a odpadních látek. Kombinace melounu a okurky uleví především vašim játrům a ledvinám.

Zdroj: Shutterstock.com

2. Zrychlíte metabolismus a snadněji zhubnete

Vzhledem k tomu, že meloun a okurka v sobě mají vysoký podíl vody i vlákniny, urychlují metabolické procesy ve vašem těle. Zrychlí se vám tak nejen zažívání, budete rovněž efektivněji spalovat tuky, díky čemuž zhubnete.

3. Podpoříte hydrataci svého těla a snížíte krevní tlak

Vodní meloun i okurka obsahují více než 90 procent vody. Nápoj z této čerstvé zeleniny zařaďte bez obav do svého denního pitného režimu. Vaše tělo bude dokonale hydratované. A nejen to. Tato vodnatá zelenina se podílí také na snižování krevního tlaku a hladiny špatného cholesterolu v krvi a předchází rovněž rozvoji kardiovaskulárních chorob.

Zdroj: Shutterstock.com

4. Zlepšíte zdraví svých očí

Vysoký obsah beta karotenu (provitaminu vitaminu A) a antioxidantu lykopenu, který spoluvytváří kombinace okurky a melounu, má protizánětlivé vlastnosti. Vzhledem k vysokému podílu vitaminu A okurka spolu s melounem pozitivně ovlivňuje také zdraví očí.

5. Snížíte riziko vzniku rakoviny

Ve vodním melounu i v čerstvé okurce najdete významné množství antioxidantu lykopenu. Jak potvrdily mnohé vědecké studie, právě tento antioxidant snižuje riziko vzniku rakoviny. A to především rakoviny prsu, vaječníků, plic či prostaty.

Zdroj: Shutterstock.com

Recept na osvěžující nápoj z melounu a okurky

Ingredience:

  • 1/2 hrnku nastrouhané čerstvé okurky
  • 2 hrnky nadrobno nakrájeného melounu (bez jadérek)
  • 1 polévková lžíce poctivého včelího medu (nebo javorového sirupu)
  • 1 polévková lžíce čerstvé citronové šťávy

Postup:

Všechny ingredience dejte do mixéru nebo smoothie makeru a vymixujte dohladka. Melounovo-okurkový džus nalijte do sklenic, přidejte do něj kostky ledu a ozdobte lístky čerstvé máty. Tuto zdravou pochoutku si dopřávejte dvakrát denně mezi jídly.

Autor:
Publikováno: 5. 8. 2019 14:00 Nahlásit obsah