Kategorie Vodní meloun

Článek
Tipy na recepty z melounových slupek. Z kůry melounu připravíte chutné chutney, také ji naložte na způsob kvašáků
Tipy na recepty z melounových slupek. Z kůry melounu připravíte chutné chutney, také ji naložte na způsob kvašáků Vodní melouny patří k létu. Kdo by nemiloval jejich červenou dužinu? Pokud následně vyhazujete melounové slupky se zelenkavou kůrou, která chutná a voní po okurce, je to velká škoda. Slupky z melounu totiž po odkrojení nejzelenější svrchní části můžete zužitkovat na spoustu skvělých receptů.
Článek
Jak vybrat sladký a chutný vodní meloun? Řiďte se osvědčenými triky farmářů
Jak vybrat sladký a chutný vodní meloun? Řiďte se osvědčenými triky farmářů Meloun je snad tím nejlepším letním osvěžením, které známe. Pokud si z obchodu chcete odnést celý vodní meloun, který je sladký a zralý tak akorát, mnohdy je to velký risk. Určitě se vám mnohokrát stalo, že koupený meloun byl nezralý, vodnatý či nahnilý. Řiďte se proto následujícími triky, díky kterým si vyberete ten nejlepší meloun ze všech.
Článek
Zdravý nápoj z melounu a okurky podporuje přirozenou detoxikaci těla, usnadňuje hubnutí a snižuje krevní tlak
Zdravý nápoj z melounu a okurky podporuje přirozenou detoxikaci těla, usnadňuje hubnutí a snižuje krevní tlak Okurka a vodní meloun patří k plodům, bez kterých si nedokážeme představit léto. Tato zelenina obsahuje víc než 90 procent vody, najdete v ní i vysoký podíl vitaminů, minerálů a dalších prospěšných látek. Meloun a okurka mají mimořádný přínos hlavně tehdy, když je budete konzumovat společně. Trefou do černého je následující zdravý a chutný nápoj.
Článek
Exotické spalovače tuků jako součást letního jídelníčku: Zhubnete díky ananasu, melounu i granátovému jablku
Exotické spalovače tuků jako součást letního jídelníčku: Zhubnete díky ananasu, melounu i granátovému jablku Zakládáte si na tom, aby vám to v plavkách opravdu slušelo? Ať už si chcete udržet svou váhu, nebo ještě trochu zhubnout, k dosažení těchto cílů vám pomůžou exotické spalovače tuků. Zařaďte do svého letního jídelníčku třeba grapefruit, vodní meloun či ananas. Nebudete mít takovou chuť na sladké, zůstanete déle sytá a snadněji překonáte také únavu.
Článek
Milujete vodní melouny? Pokud mají trhliny nebo žlutá vlákna, jejich konzumaci si dobře rozmyslete
Milujete vodní melouny? Pokud mají trhliny nebo žlutá vlákna, jejich konzumaci si dobře rozmyslete Kdo by nemiloval vodní meloun? Toto ovoce nás skvěle osvěží nejen v průběhu celého roku, ale hlavně v letních měsících. Kromě toho, že obsahuje vysoký podíl vody, najdete v něm i spoustu důležitých vitaminů a minerálů. Zbystřit byste ale měli tehdy, když po rozkrojení melounu uvidíte v jeho středu obrovskou trhlinu. Co to znamená?