Melounová zmrzlina z 1 ingredience: Jednoduchý recept, po kterém nepřiberete

Melounová zmrzlina z 1 ingredience: Jednoduchý recept, po kterém nepřiberete Zdroj: Shutterstock

Vodní meloun patří k létu. Chtěli byste si z něj připravit melounovou zmrzlinu? Jde o velmi jednoduchou záležitost, kterou zvládne i naprostý začátečník. Jak tedy vyrobit melounovou zmrzlinu? Inspirujte se následujícím receptem, který vás v létě zaručeně osvěží.

Melounová zmrzlina - recept

Recept na melounovou zmrzlinu je velmi snadný a rychlý. Jedinou ingrediencí, kterou k němu potřebujete, je červená dužina zralého vodního melounu. Jak postupovat při přípravě této jednoduché melounové zmrzliny bez přidaného cukru, která vás v létě perfektně osvěží?

Zdroj: Shutterstock 1. Červenou dužinu vodního melounu odpeckujte a nakrájejte na kostky, které dejte do mrazničky na několik hodin zamrazit.

2. Po zmražení kostky vodního melounu rozmixujte na pyré a dejte do plastové dózy s víkem.

3. Melounové pyré nechte ještě další jednu hodinu v mrazničce. Následně si již můžete pochutnat na báječné melounové zmrzlině.

Melounová zmrzlina má minimum kalorií

Vodní meloun obsahuje z 91 procent vodu, najdete v něm také celou řadu vitamínu a minerálů. Například provitamin A, vitamin C, vitamíny řady B, dále hořčík, vápník nebo měď.

Stejně zdravá je také melounová zmrzlina, jejíž jedinou ingrediencí je právě vodní meloun. Tuto osvěžující lahůdku si tak můžete dopřát v horkých dnech dle libosti a bez výčitek, že byste hřešili na něčem nezdravém. Jak vodní meloun, tak melounová zmrzlina mají minimum kalorií, a tak po nich rozhodně nepřiberete. 

Zdroj: Shutterstock Variace melounové zmrzliny

Chcete si zdravou melounovou zmrzlinu trochu ozvláštnit? Dle chuti do rozmixovaného melounového pyré ještě před dalším zmrazením přidejte několik kapek čerstvé citronové šťávy a pravý včelí med. Někdo tuto melounovou zmrzlinu namísto medu dochucuje agávovým sirupem nebo javorovým sirupem a rovněž citron nahrazuje limetkou. Tak dobrou chuť!

Zdroj: Bezva recepty | Facebook.com, Recepty všeho druhu | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 13. 7. 2023 14:07 Nahlásit obsah