Exotické spalovače tuků jako součást letního jídelníčku: Zhubnete díky ananasu, melounu i granátovému jablku

Exotické spalovače tuků jako součást letního jídelníčku: Zhubnete díky ananasu, melounu i granátovému jablku Zdroj: Shutterstock.com

Zakládáte si na tom, aby vám to v plavkách opravdu slušelo? Ať už si chcete udržet svou váhu, nebo ještě trochu zhubnout, k dosažení těchto cílů vám pomůžou exotické spalovače tuků. Zařaďte do svého letního jídelníčku třeba grapefruit, vodní meloun či ananas. Nebudete mít takovou chuť na sladké, zůstanete déle sytá a snadněji překonáte také únavu.

Letní jídelníček: Ani ránu bez čerstvého ovoce a zeleniny

Jak by měl vypadat letní jídelníček? V prvé řadě byste se měla stravovat lehce a vyváženě. Vašemu tělu udělá jenom dobře zvýšená konzumace bílého masa, ryb, zakysaných mléčných výrobků a sezónního ovoce a zeleniny.

V případě ovoce se však nemusíte omezovat pouze na plody, které rostou v našich zeměpisných šířkách. Do svého letního jídelníčku určitě zařaďte také čerstvé exotické ovoce. Tyto chutné plody vašemu tělu dodají spoustu vitaminů, minerálů a dalších cenných látek a také podpoří vaši štíhlou linii. Které exotické spalovače tuků byste tedy měla konzumovat každý den?

Zdroj: Shutterstock.com

Citrusové plody: V hlavní roli grapefruity, pomeranče, citrony a limetky

Do svého letního jídelníčku v každém případě zařaďte citrusové plody. Na dopolední nebo odpolední svačinu si dejte pomeranč či grapefruit, mezi jídly popíjejte vodu s čerstvou citronovou šťávou nebo s kousky limetky.

Citrusové plody jsou totiž velmi bohaté na obsah vitaminu C, který urychluje spalování tuků v těle. Pokud hubnete, jsou pro vás vhodné zvláště grapefruity. Už jeden grapefruit vás totiž dokáže příjemně zasytit. Jelikož jde o hořké ovoce, potlačí u vás také chuť na sladké.

Avokádo: Jezte jej  namísto pomazánek

Spousta lidí miluje avokádo proto, že si jej mohou upravit na různé způsoby. Výborná je například avokádová pomazánka na celozrnném chlebu nebo rýžovém chlebíčku. Čím je toto exotické ovoce jedinečné? Tím, že výrazně snižuje pocit hladu, přeměňuje tuky na energii a zvyšuje rychlost metabolismu.

Za tyto vlastnosti avokádo vděčí zejména vysokému obsahu kyseliny olejové, mononenasycených mastných kyselin, vitaminu E, kyseliny listové a vlákniny. Není proto od věci, když jej budete jíst každý den.

Zdroj: Shutterstock.com

Granátové jablko: Opomíjené letní ovoce

Granátové jablko bývá v letním jídelníčku často opomíjené. A to je velká škoda. Toto exotické ovoce obsahuje antioxidant polyfenol, který zrychluje metabolismus a pomáhá lidkému tělu v odbourávání toxinů.

Pokud si dáte zrníčka granátového jablka třeba ráno do jogurtu nebo dopoledne do ovocného salátu, výrazně tím u sebe snížíte také chuť k jídlu. Granátové jablko přitom prospěje nejen vaší štíhlé linii, blahodárné účinky bude mít rovněž na zdraví vašeho srdce.

Vodní meloun: Jednička letního jídelníčku

Vodní meloun je tvořen z 99 procent z vody. Díky tomu vás osvěží během vysokých teplot, ale zároveň vás dokáže i příjemně zasytit. Kromě vody najdete v melounu také výrazný podíl draslíku. Pravidelnou konzumací tohoto červeného plodu tak předejdete především otokům celého těla.

Vodní meloun obsahuje také vysoké množství antioxidantů, které vašemu tělu pomůžou při odbourávání toxických a odpadních látek. Zajímavostí je, že obyvatelé severní Afriky jedí vychlazený meloun k hlavnímu dennímu chodu. Věří totiž, že jim tento osvěžující plod dopomůže ke štíhlé postavě.

Zdroj: Shutterstock.com

Čerstvý ananas: Tropické ovoce, které zrychluje metabolismus

Do letního jídelníčku bezesporu patří také čerstvý ananas. Toto tropické ovoce totiž v čerstvém stavu obsahuje vysoký podíl enzymu bromelinu, který urychluje spalování tuků a navíc brání ukládání dalších tukových zásob. Enzym bromelin ve spolupráci s dalšími enzymy obsaženými v ananasu zrychluje také proces trávení, což v krátkodobém horizontu vede k lepšímu fungování metabolického systému.

Autor:
Publikováno: 25. 7. 2019 16:14 Nahlásit obsah