Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Nejčastější výmluva mužů, kteří nechtějí mít sex? Sledování fotbalu

Nejčastější výmluva mužů, kteří nechtějí mít sex? Sledování fotbalu Zdroj: Shutterstock.com

Když je muž single, příležitostí k sexuálním radovánkám nemá tolik. Proto většinu z nich neodmítá. V dlouhodobém vztahu, do kterého se vkrádá stereotyp, se však karty obracejí. I když je muž sexu s partnerkou otevřený, čas od času nemá na milostné hrátky vůbec chuť. Jaká je nejčastější výmluva muže, který nechce sex? Bolest hlavy to rozhodně není!

Sex vs. fotbal: Pro spoustu mužů jde o velké dilema

Stereotypy nahlížejí na ženy jako na ty, které v dlouhodobém vztahu sem tam pod jistou záminkou odmítnou sex. Ženy se nejčastěji vymlouvají na to, že je bolí hlava, jsou unavené nebo mají menstruaci. Ale jak jsou na tom muži? Obecná představa říká, že muž ani v dlouhodobém vztahu nikdy sex neodmítne a s radostí si jej užije za každých okolností.

Průzkum společnosti Durex však ukázal, že i muži, kteří žijí s partnerkou v dlouhodobém vztahu, odmítají sex mnohem častěji, než si myslíme. A to pod nenápadnými záminkami. Nejčastější výmluvou muže, který nemá zrovna na sex náladu, je, že chce sledovat fotbal!

Zdroj: Shutterstock.com

Výmluva č. 1: Chci sledovat fotbal

Podle průzkumu společnosti Durex, provedeném na vzorku britských mužů, pánské pokolení odmítá sex hlavně kvůli fotbalu. Stará dobrá výmluva o bolesti hlavy tak dostala v tomto případě červenou kartu. Výzkumníci došli k řadě zajímavým věcem, které stojí za zamyšlení.

Když sledovaným mužům zrovna v televizi běžel důležitý fotbalový zápas, tak:

 • ve 40 procentech muži odmítli sex, protože chtěli sledovat fotbal,
 • 27 procent mužů přemýšlelo o fotbalu během sexu,
 • 42 procent mužů se snažilo o co nejrychlejší sex, aby se pak mohli dodívat na fotbalový zápas,
 • 37 procent mužů se sexem souhlasilo, ale chtěli mít při milování stále zapnutou televizi.

Tato zjištění, jak fotbal (potažmo i sledování jiného sportu) ovlivňuje sexuální život, Durex na Britských ostrovech zveřejnil v rámci své kampaně #DontFakelt. Kampaň upozorňuje na to, že pro mnohé muže je důležitý fotbalový zápas mnohem vzrušující záležitostí nežli milostné hrátky s jeho partnerkou. Když zrovna v televizi běží nějaké větší utkání, až 40 procent mužů se tak brání cestě do ložnice zuby nehty.

Zdroj: Shutterstock.com

10 nejčastějších výmluv, když muž nechce sex

Je samozřejmé, že ani muži nemají náladu na sex každý den. Pokud byste si dala říct, ale on není zrovna na stejné vlně, aby se vás přímo nedotknul, může použít nějakou typicky mužskou výmluvu. Na plné čáře vítězí sledování fotbalu (popřípadě hokeje nebo dalšího sportu). Jaké jsou další typické výmluvy mužů, kteří nechtějí mít zrovna sex?

 1. Chci sledovat fotbal (hokej, zimní sporty atd.).
 2. Bolí mě záda.
 3. Jsem moc unavený.
 4. Bolí mě hlava.
 5. Dneska jsem strašně dlouho pracoval.
 6. Mám ještě práci.
 7. Jsem moc opilý.
 8. Můžeme to udělat později?
 9. Necítím se moc dobře.
 10. Necháme to na zítra.
Autor:
Publikováno: 22. 3. 2019 12:03 Nahlásit obsah