Kategorie 2. listopad

Článek
Kosti svatých jsou tradiční dušičkové pečivo. Vyzkoušejte recept, na který spousta z nás nedá dopustit
Kosti svatých jsou tradiční dušičkové pečivo. Vyzkoušejte recept, na který spousta z nás nedá dopustit K období Svátku Všech svatých 1. listopadu a Dušiček 2. listopadu se v Česku vztahuje velmi oblíbená lidová tradice. Jde o pečení sladkého kynutého pečiva s názvem kosti svatých, které má tvar kostiček nebo zkřížených hnátů. Chcete si letos upéct kosti svatých i vy? Máme pro vás osvědčený recept, který stojí za vyzkoušení.
Článek
Dušičky: Zapomenuté tradice, zvyky a pověry našich předků, které stojí za připomenutí
Dušičky: Zapomenuté tradice, zvyky a pověry našich předků, které stojí za připomenutí Každým rokem si v tuzemsku 2. listopadu připomínáme Dušičky neboli svátek všech zemřelých. Tradičně navštěvujeme hřbitovy, pokládáme zde květiny, zapalujeme svíčky a vzpomínáme na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi. Věděli jste ale, že na Dušičky naši předkové dodržovali i další lidové tradice, které rozhodně stojí za připomenutí?
Článek
Kdy jsou Dušičky 2022. Přesný den se vyplatí znát proto, abyste věděli, kdy jít na hřbitov
Kdy jsou Dušičky 2022. Přesný den se vyplatí znát proto, abyste věděli, kdy jít na hřbitov V den Památky všech zemřelých, tedy na Dušičky, tradičně vzpomínáme na své blízké zemřelé. Chcete vědět, kdy jsou Dušičky 2022, abyste svým příbuzným či přátelům, kteří tu s vámi již nejsou, zapálili svíčku nebo jim donesli na hrob květinu? Prozradíme vám, na kdy vycházejí Dušičky 2022 a kdy jít na hřbitov.
Článek
Tradice Dušiček: Památka zesnulých 2. listopadu zahrnuje spoustu zapomenutých zvyků a pověr
Tradice Dušiček: Památka zesnulých 2. listopadu zahrnuje spoustu zapomenutých zvyků a pověr Památku zesnulých neboli Dušičky si každoročně připomínáme 2. listopadový den. Za svými blízkými, kteří už nežijí, chodíme na hřbitov zapálit svíčku, nebo na ně alespoň vzpomínáme doma. Jaký je ale původ Dušiček a jakým způsobem tento den uctívali naši předkové?