Kdy přestat kojit? Tato otázka zajímá i Moniku Bagárovou, která uvažuje o odstavení dcerky Ruminky

Kdy přestat kojit? Tato otázka zajímá i Moniku Bagárovou, která uvažuje o odstavení dcerky Ruminky Zdroj: Shutterstock

V jakém věku je nejlepší odstavit miminko? Přesně to vrtá hlavou mamince Monice Bagárové, která se na Instagramu svěřila fanouškům, že svou roční Ruminku stále kojí. Oblíbená zpěvačka si je vědoma toho, že v mateřském mléce předává své holčičce to nejlepší. Přesto ví, že se odstavení Rumie za nějaký čas rozhodně nevyhne.

Monika Bagárová je milující maminka, která se snaží, aby se její dcerka Rumia měla ve všech směrech co nejlépe. Zpěvačka tedy svou roční holčičku také svědomitě kojí. Uvědomuje si však, že vzhledem k věku Ruminky pomalu nastává čas, kdy bude na pořadu dne její odstavení.

“My jsme prostě stále v pohybu. Ruminka už neposedí, ideální je mít na celý den program, dnes jsme zašli v Brně na pozdní oběd a neumíte si představit, jakou radost nám udělalo hřiště, to má Ruminka moc ráda. Jinak velká změna a pokrok - chodí spinkat mezi 8 a 9. Myslím, že je to tím, že za ten den nachodí kilometry. Ale stejně se v noci budí docela často na kojení. Kdy si myslíte, že je ideální přestat kojit? Jak se vám to podařilo? Kdy začaly vaše děti pořádně plnohodnotně papat? Děkuji za vaše rady, moc ráda si je přečtu,” zeptala se Monika Bagárová na radu svých sledujících.

Oblíbená zpěvačka uvažuje nad tím, zda již v jejím případě není na čase s kojením přestat. Spousta zkušených maminek z řad sledujících jí ale napsala, že kojení je dar, ve kterém se vyplatí pokračovat i po prvním roce věku dítěte. 

Ženy dále v komentářích poukazovaly na to, že i Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje, aby mámy kojily své děti až do dvou let. Možná proto si to Monika Bagárová s odstavením Ruminky ještě rozmyslí.

“Podle doporučení WHO i české pediatricke společnosti se doporučuje kojit do 2 let. V některých zemích světa je běžné kojit i do 3 let, čím víc na západ se kojí míň a míň. Já plánuji kojit do samoodstavu, Aničce bude za necelých 14 dní rok a jsem ráda, že se stále kojit chce. Ale věřím a respektuji, že některým maminkám to není pohodlné, tak miminko odstaví, kvůli svému pohodlí, zdraví a pohodě,” napsala do komentářů například jedna sledující.

V každém případě není v současnosti Monika Bagárová jenom maminkou na plný úvazek. Jelikož má na Instagramu více než 819 tisíc sledujících, patří k nejúspěšnějším českým influencerkám. Kromě toho se i nadále věnuje hudbě - nedávno vydala svůj nový singl s názvem Vášeň. Za několik měsíců se můžete na Moniku Bagárovou těšit také na televizních obrazovkách. Opět totiž zasedne do křesla porotkyně SuperStar.

Autor:
Publikováno: 9. 6. 2021 09:50 Nahlásit obsah