První máj, lásky čas: Které známé české ženy se líbaly pod rozkvetlou třešní a letos neuschnou?

První máj, lásky čas: Které známé české ženy se líbaly pod rozkvetlou třešní a letos neuschnou? Zdroj: Shutterstock

K prvnímu máje se váže tradice polibku pod rozkvetlou třešní. Také jste si prvomájový polibek nenechali ujít? Rozhodně nejste sami. Tuto staročeskou tradici spojenou s láskou, romantikou a plodností dodržela i řada českých celebrit. Které z nich v letošním roce rozhodně neuschnou?

Tradice říká, že žena a dívka, která na prvního máje dostane polibek pod rozkvetlou třešní, bude po celý následující rok oplývat krásou, přitažlivostí a plodností. Prvomájový polibek pod rozkvetlou třešní má navíc zajistit, že žena do roka a do dne neuschne.

Krásnou prvomájovou tradici si nenechala ujít moderátorka Lucie Borhyová. Ta se pod rozkvetlou třešní políbila s partnerem, ale i se svými dvěma dětmi.

“První máj, lásky čas… Naše Lolinka dostala hudlánka pod rozkvetlou třešní. Tak se hlavně všichni milujte a líbejte každý den po celý rok, nejen kvůli tradici,” okomentovala krásná zprávařka na Instagramu své prvomájové foto.

Tradiční polibek pod rozkvetlým stromem si prvního máje nenechala ujít ani zpěvačka Lucie Bílá. Prvomájový polibek dostala od svého o 18 let mladšího přítele Radka Filipi, a tak do příštího roku rozhodně neuschne.

““Co to dělátee?” Lásky čas. Tak se mějte rádi. Sami sebe i vzájemně. A nejen v květnu,” vzkázala všem na Instagramu herečka a moderátorka Patricie Pagáčová. Tato sympaťanda připojila ke vzkazu fotku, na které si dává prvomájový polibek se svým manželem Tiborem Pagáčem, a to za přihlížení dcerky Bibiany.

Pod rozkvetlým stromem naopak 1. května nápadníka marně vyhlížela herečka a influencerka Mariana Prachařová. “Byl pozdní večer první Máj… A kde je ten chlap?” napsala v nadsázce na svůj Instagram.

“Dnešek bych zakončila asi takto: VDĚČNÁ. ŠŤASTNÁ. Jo a mějte se rádi. A i jindy než jenom na prvního máje,” dodala Mariana Prachařová v dalším instagramovém příspěvku.

Zdroj: Instagram.com

Autor:
Publikováno: 2. 5. 2022 10:18 Nahlásit obsah