Ukrajinská tenisová hvězda Dajana Jastremská utekla s mladší sestrou před válkou. Tenisové sestry jsou nyní v bezpečí ve Francii

Ukrajinská tenisová hvězda Dajana Jastremská utekla s mladší sestrou před válkou. Tenisové sestry jsou nyní v bezpečí ve Francii Zdroj: Shutterstock

Když loni ukrajinská tenisová hvězda Dajana Jastremská řešila svůj dopingový skandál, po kterém nemohla půl roku profesionálně hrát, možná si myslela, že ji nepotká nic horšího. Jenže na vlastní kůži zažila ruskou agresi na Ukrajině. Spolu se svou 15letou sestrou Ivannou musela utéct před válkou. Sestry jsou nyní v bezpečí ve Francii.

Válka, kterou rozpoutalo Rusko, se na Ukrajině dotýká naprosto všech - a to profesionálních sportovce nevyjímaje. Život naruby se po ruské agresi obrátil i 21leté ukrajinské tenistce Dajaně Jastremské. 

Tato elitní sportovkyně absolvovala spolu se svou 15letou sestrou Ivannou, která se taktéž profesionálně věnuje tenisu, dramatickou cestu z ukrajinské Oděsy malou lodí do Rumunska a následně letadlem do Francie. 

Slavné tenisové sestry strávily po vypuknutí rusko-ukrajinské války spolu se svými rodiči dva dny v úkrytu podzemního parkoviště v Oděse. Dajana a Ivanna poté musely uposlechnout tvrdé výzvy svých rodičů, aby opustily Ukrajinu a odcestovaly do bezpečí. Dajaniny a Ivanniny rodiče se naopak rozhodli ve své zemi trpící válkou zůstat.

“Po dvou nocích v podzemním parkovišti se moji rodiče rozhodli za každou cenu poslat mě a moji malou sestru z Ukrajiny. Mami, tati, máme vás velmi rády. Dávejte na sebe pozor! Milujeme tě, naše vlasti! Ukrajinci, opatrujte své životy!” zveřejnila těsně po odchodu z Ukrajiny Dajana Jastremská emotivní příspěvek na svém instagramovém účtu. K příspěvku přidala společnou fotku se svou sestrou Ivannou a nasdílela video, na kterém se loučí se svými rodiči.

Dajana Jastremská i její sestra Ivanna se ve Francii aktuálně věnují tenisu. “Je těžké být na kurtu, když stále myslíte jenom na rodinu a Ukrajinu,” napsala ukrajinská tenisová hvězda na Instagram.

Ve středu 2. března vybojovala Dajana Jastremská emotivní vítězství v prvním kole turnaje ve francouzském Lyonu. 21leté tenisce aplaudovalo publikum a podpořila ji také soupeřka Rumunka Ana Bogdanová v dojemném rozhovoru u sítě.

"Takovýto zápas jsem ještě nikdy v životě nehrála. V takovém stresu. Byla jsem hrozně nervózní. Snažila jsem se soustředit na hru, míček po míčku, ale bylo to hodně složité. Jsem hrdá, že se mi povedlo vyhrát. Měla jsem mimořádnou motivaci," citovala agentura AFP Dajanu Jastremskou.

Zdroj: Instagram.com/dayana_yastremskay/, Sport.aktualne.cz, Republicworld.com

Autor:
Publikováno: 4. 3. 2022 09:57 Nahlásit obsah