Zemřela hvězda filmu Sbal prachy a vypadni. Herec Jake Abraham podlehl v 56 letech rakovině prostaty

Zemřela hvězda filmu Sbal prachy a vypadni. Herec Jake Abraham podlehl v 56 letech rakovině prostaty Zdroj: Shutterstock

K hereckým legendám, které v roce 2023 opustily tento svět, se bohužel přidal také britský herec Jake Abraham. Hvězda oblíbené gangsterky Sbal prachy a vypadni zemřela 1. října 2023 v pouhých 56 letech. Herci Jaku Abrahamovi byla osudná rakovina prostaty.

Britský herec Jake Abraham odešel navždy pouhých několik měsíců poté, co veřejně oznámil, že mu byla diagnostikována rakovina prostaty. Otevřeně navíc uvedl, že k lékaři přišel pozdě, protože zpočátku nevěnoval pozornost příznakům.

Když letos v únoru lékařské vyšetření odhalilo, že Jake Abraham trpí rakovinou prostaty, ukázalo se, že má navíc nádory na páteři, bocích a močovém měchýři. I když si nechal nádor na močovém měchýři odstranit a podstoupil radioterapii, lékaři mu napřímo řekli, že se nachází v terminálním stadiu rakoviny.

Znamená to tedy, že Jake Abraham již věděl, že jeho onemocnění nelze vyléčit a že na něj pravděpodobně zemře. “Lékaři mi řekli, že to může být za několik měsíců nebo let. Je to děsivé,” uvedl v průběhu boje s rakovinou herec v rozhovoru pro list Liverpool Echo.

Vzhledem ke svým neblahým zkušenostem se navíc rozhodl pro osvětu a apeloval na muže, aby preventivně postupovali screeningové testy na rakovinu prostaty. “Může vám to zachránit i dvacet let života,” upozorňoval Jake Abraham ostatní.

Tento hvězdný herec bohužel 1. října 2023 v pouhých 56 letech nakonec rakovině prostaty podlehl. Během svého života zazářil zejména v oblíbených krimikomediích Sbal prachy a vypadni! (1998) a Vzorec 51 (2001). Vidět jste jej mohli také v seriálech Jak běží život (2009), Červený trpaslík (1992) nebo The Brittas Empire (1991). Čest jeho památce!

Zdroj: Liverpool Echo, Blesk.cz, Noviny.sk, ČSFD.cz

Autor:
Publikováno: 4. 10. 2023 13:53 Nahlásit obsah