Ideální váha a vypracovaná postava neznamená, že váš život bude lepší. Fitness blogerka Kate Jones to ví z vlastní zkušenosti

Ideální váha a vypracovaná postava neznamená, že váš život bude lepší. Fitness blogerka Kate Jones to ví z vlastní zkušenosti Zdroj: Instagram.com @dedikated_lifestyle

Dřete se každý den v posilovně a odepíráte si své oblíbené jídlo jenom proto, abyste dosáhla vysněné postavy? Vypadat dobře je jedna věc. Podle fitness blogerky Kate Jones však s fyzickou proměnou nemusí nijak souviset váš psychický stav. Tato žena v průběhu 6 let nabrala ženské křivky a konečně se cítí šťastnější a spokojenější.

Z ženy s vypracovanou postavou spokojenou boubelkou

Australská fitness blogerka Kate Jones na svém Instagramu nedávno zveřejnila dvě své fotky. Jedna z nich pochází z roku 2014, druhá pak z roku 2020. Kate za posledních šest let prošla opravdu velkou proměnou, podle svých slov k lepšímu.

I když se vám může zdát, že je Kate hrdá na to, že se vypracovala z boubelky v ženu s vypracovanou postavou, není to tak. Pořadí je přesně opačné. V průběhu šesti let se tato fitness blogerka rozhodla jít cestou spokojeného života. A právě proto namísto hubnutí nabrala ženské křivky.

Staré fotky Kate připomínají, jak moc byla posednutá ideálním tělem

„Je pro mě velmi těžké dívat se na své staré fotky a vzpomínat na to, kým jsem byla. Není to proto, že bych chtěla vypadat jako dřív, ale proto, že mi tyto fotografie připomínají, jak moc jsem byla posednutá,“ říká otevřeně Kate.

Tato žena nechodila na společenské události, aby nemusela jíst na veřejnosti. Namísto, aby trávila volný čas se svou rodinou, manželem a přáteli, upřednostňovala fitness centra. Každý den si stoupala na váhu, protože chtěla vážit stále méně a méně. Kvůli tomu, že si odepírala svá oblíbená jídla, však trpěla, a tak tajně jedla. „Ty fotky mi připomínají smutek a uvědomování si toho, že nikdy nebudu dost dobrá,“ popisuje Australanka.

Katin příběh je o hledání cesty k životnímu štěstí a spokojenosti

Kate Jones, která má na Instagramu profil s názvem dedikated_lifestyle, její fanoušci obdivují za to, že se odvážila jít proti proudu a následovala své pocity. Tato žena prošla výraznou proměnou, její příběh ovšem není o hubnutí. Je o způsobu myšlení i o hledání cesty k životnímu štěstí a spokojenosti.

„Můžu vám otevřeně říct, že když budete vážit méně, rozhodně to neznamená, že váš život bude lepší. Dlouhodobé štěstí, naplnění a smysl života totiž nepocházejí z krátkodobého hubnutí. Pamatujte, že někdy je přibírání na váze vedlejším účinkem vašeho spokojeného a šťastného žití. Každý člověk přitom vypadá „zdravě“ úplně jinak,“ myslí si Kate Jones, která byla schopná v době, kdy se zabývala jenom hubnutím, počítat obsah kalorií i obyčejnému listovému salátu.

Kate díky svému otevřenému přístupu inspirovala spoustu žen k tomu, aby se zamyslely nad tím, jakým způsobem žijí. Podle Kate by se neměly tolik hnát za obecnými standardy krásy. Měly by se naučit žít v takovém těle, v němž se cítí nejšťastnější a nejspokojenější.

Autor:
Publikováno: 11. 6. 2020 12:04 Nahlásit obsah