Snažíte se o miminko? Tyto cviky vám pomůžou otěhotnět

Snažíte se o miminko? Tyto cviky vám pomůžou otěhotnět Zdroj: Shutterstock

Babských triků a rad jak přijít do požehnaného stavu existuje celá řada. Pokud se zrovna s partnerem snažíte o miminko, dejte raději na ověřené metody. Jednou z nich je série cviků Ludmily Mojžíšové, která se zabývala rehabilitací a cvičením pro léčení neplodnosti. I když tato žena zemřela už před 26 lety, dává svými cviky naději i dnešním ženám.

Cviky pro léčbu neplodnosti: Mohla za ně náhoda

Ludmila Mojžíšová se narodila v roce 1932 v Užhorodě a zemřela v roce 1992 v Praze. Během svého života se coby zdravotní sestra a později asistentka na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy snažila odstraňovat poruchy pohybového systému. Na pacientech uplatňovala vlastní metodu léčby. Několika pacientkám, které nejprve léčila kvůli pohybovým problémům a které měly dlouhodobě zato, že jsou neplodné, se ale podařilo otěhotnět.  

Tyto okamžiky byly pro Ludmilu Mojžíšovou zlomové. Začala se zabývat léčbou ženské neplodnosti a vymyslela vlastní sérii cviků, která má ženě dopomoci k vytouženému miminku. S úsměvem říkala, že díky těmto "deseti směšným cvikům" jsou už na světě "tisíce malých Mojžíšků".

Ludmila Mojžíšová přitom svou metodou léčila především funkční neplodnost. To znamená, že je žena zdravá a tedy schopná otěhotnění. Ovšem některé její orgány jsou v trvalém křečovitém sevření, což zase otěhotnění zabraňuje.

Zdroj: Shutterstock

10 cviků Ludmily Mojžíšové

Ludmila Mojžíšová sestavila sérii deseti speciálních cviků, které mají odstranit hlavně ženskou funkční neplodnost. Tyto cviky posilují pánevní oblast a odstraňují také nejrůznější posuny a blokády kostí, které mají za následek právě i problémy s otěhotněním.

Pokud se snažíte o miminko, metodu Ludmily Mojžíšové byste měly praktikovat pravidelně a dlouhobě, a to ideálně po dobu šesti měsíců každé ráno a večer.

Cvik 1

Položte se na záda a ruce si dejte podél těla. Pokrčte nohy, páteř přitiskněte k podložce, zatáhněte břicho a stáhněte zadeček. V této pozici vydržte za pravidelného dýchání deset vteřin a poté pomalu povolte. Celý cvik opakujte ještě jednou.

Cvik 2

Opět se položte na záda a ruce dejte podél těla. Pokrčte nohy, zatáhněte břicho a stáhněte zadeček. Pomalu zvedejte svou pánev nahoru a pak se zase vraťte dolů. Těsně nad podložkou se v této pozici na několik sekund zastavte. Vše opakujte ještě jednou. Nezapomeňte správně dýchat.

Cvik 3

Lehněte si zády na podložku, co nejvíc za sebe vytáhněte ruce a také co nejvíc natáhněte nohy. Vytahujte své tělo tak, jako by vás někdo natahoval na skřipec. 

Cvik 4

Opět si lehněte zády na podložku, pokrčte kolena a rukama si je přitahujte na břicho. V této poloze vydržte několik vteřin a pak ji ještě jednou opakujte.

Cvik 5

V případě tohoto cvičení opět ležíte zády na podložce a máte pokrčená kolena, na která si položíte dlaně. Snažte se svými koleny do dlaní rovnoměrně tlačit, a to po dobu deseti sekund.

Zdroj: Shutterstock

Cvik 6

Tentokrát si lehněte na břicho, ruce dejte podél těla, zatáhněte bříško, stáhněte zadeček a vydržte tak deset sekund.

Cvik 7

Lehněte si opět na břicho, natáhněte nohy a své ruce dejte do pravého úhlu. Pak pokrčte pravou nohu a snažte se své tělo vytáčet do pravého boku. Následně nohy prostřídejte - tj. pokrčte levou nohu a své tělo vytáčejte do levého boku.

Cvik 8

Tentokrát budete cvičit na kolenou a svou hlavu necháte volně viset. Zatáhněte bříško, zatněte zadeček a udělejte kočičí hřbet. Tento cvik by měl trvat deset sekund.

Cvik 9

Opět si klekněte na kolena. Natáhněte před sebe ruku a podívejte se za ní. Následně ruce prostřídejte.

Cvik 10

Udělejte kočičí hřbet. Mírně dozadu zvedněte pravou nohu a deset sekund v této poloze vydržte. Totéž proveďte s levou nohou.

Odborná veřejnost začala uznávat toto jednoduché cvičení jako metodu léčby ženské neplodnosti až v devadesátých letech dvacátého století. O Ludmile Mojžíšové a její metodě do dnešní doby vyšlo několik odborných i vzpomínkových knih. 

Autor:
Publikováno: 20. 6. 2023 10:26 Nahlásit obsah