“Maminko, chci jít už do nebe,” řekl 4letý Nolan své matce, když se sprchovala

“Maminko, chci jít už do nebe,” řekl 4letý Nolan své matce, když se sprchovala Zdroj: pandda.me

Malý Nolan ve svých teprve 4 letech zažíval dlouhých 15 měsíců utrpení a nepředstavitelnou bolest. Umíral a věděl, že jeho bolest ukončí pouze odchod do nebe.

Matka malého Nolana se dodnes nesmířila s tím, že její synek už není a ona, která ho měla chránit, dívat se, jak roste a prožívá bezstarostná dětská léta a dospívání, odešel do nebe. Nolan onemocněl agresivní formou rakoviny rabdomyosarkomem. Tato rakovina postihuje kosti a je velmi obtížné ji léčit. Téměř vždy toto závažné onemocnění bohužel končí smrtí. Chlapeček odolával dlouhých 15 měsíců.

Zdroj: pandda.me Vše začalo tím, že si malý Nolan stěžoval na ucpaný nos. Rodiče se domnívali, že se jedná pouze o nachlazení. Ovšem po čase, když jeho potíže neustupovaly, naopak se cítil častěji unavený a vše ho bolelo, rozhodli se jít k lékaři.

Zpráva lékařů rodiče doslova zdrtila. Chlapec měl rakovinu, která již napadla kosti, měkké tkáně, a dokonce i tukové tkáně. Šířila se velmi rychle. Ihned byla zahájena léčba chemoterapií. Nolanovi z léčby vypadaly vlásky a pociťoval neustálou bolest a únavu.

Zdroj: pandda.me Nejtěžší bylo pro rodiče dívat se na svého syna, který tak trpěl a oni mu nemohli pomoci. Po téměř roce nemoc zasáhla srdce i plíce a malý Nolan, který už ani nejedl, pomalu umíral. Lékaři před rodiči nic neskrývali, jednali s nimi na rovinu a jak o průběhu nemoci, tak léčby je podrobně informovali.

Jednou, když se Ruth, matka chlapce sprchovala, lehl si malý Nolan v koupelně na koberec a řekl jí, že už chce jít do nebe, kde ho už nic nebude bolet a bude moci odpočívat, protože je velmi unavený. “Jsem tak unavený, že už nechci bojovat maminko.” Ruth vzala svého syna do náruče a řekla mu, že v nebi ho už nic bolet nebude a ona se tam s ním setká. Nolan se na ni podíval a řekl jí, že se na tu cestu těší a bude na ni čekat. 

Druhý den chlapeček upadl do kómatu a několik dní poté zemřel. Odešel v klidu a matka ví, že už jejího chlapečka, který tolik trpěl, nic nebolí a je v nebi s anděli, může se smát, běhat a dělat vše to, co malí kluci dělají. 

Autor:
Publikováno: 7. 9. 2020 11:43 Nahlásit obsah