Nevěstu Jeni Stepien vedl svatební uličkou muž se srdcem jejího mrtvého otce. Měla tak pocit, že je táta stále s ní

Nevěstu Jeni Stepien vedl svatební uličkou muž se srdcem jejího mrtvého otce. Měla tak pocit, že je táta stále s ní Zdroj: Boredpanda.com

Každá nevěsta sní o tom, že ji k oltáři doprovodí táta. Během této symbolické cesty se stává z dívky žena. Nevěsta tímto gestem projevuje také svému otci vděk a úctu za výchovu a lásku. S tím, že půjde k oltáři se svým tátou, počítala i nevěsta Jeni Stepien. Jenže osud tomu chtěl jinak a doprovázel ji muž, v němž tlouklo srdce jejího mrtvého otce.

Celý příběh začal v roce 2006

Američance Jeni Stepien zemřel otec přesně deset let před její svatbou. Přesto se jejího nejvýznamnějšího dne v životě zúčastnil. Tuto ženu totiž vedl svatební uličkou Arthur Thomas, kterému lékaři transplantovali srdce nevěstina mrtvého otce a tím mu zachránili život.

Tento hořkosladký příběh začal v září roku 2006. Jenin táta Michael Stepien, který pracoval v restauraci jako šéfkuchař, se tehdy vracel temnou uličkou domů. Tohoto 53letého muže přepadl 16letý kluk a z opravdu krátké vzdálenosti jej střelil do hlavy. Michael měl velmi těžká zranění, za několik dní v nemocnici zemřel. Mladý lupič si v současnosti odpykává 40letý trest vězení za vraždu.

Zdroj: Boredpanda.com Rodina se rozhodla k dárcovství orgánů

Když ležel těžce zraněný Michael Stepien v nemocnici, lékaři jeho ženě a dětem oznámili, že jeho šance na uzdravení se rovná nule. Michaelova rodina se proto rozhodla přijmout nevyhnutelné, a proto darovala jako orgány prostřednictvím organizace Center for Organ Recovery and Education lidem, kteří je nutně potřebují.

Tato organizace přitom umožňuje, aby rodina dárce mohla s příjemci orgánů zůstat v kontaktu i po transplantaci. Když Micheal Stepien zemřel, jeho srdce dostal Arthur Thomas, který trpěl vážnou komorovou tachykardií. 

Zdroj: Boredpanda.com Stepienovi a Thomasovi se nikdy osobně nesetkali

Právě od té doby byla máma Jeni Stepien, Bernice v pravidelném kontaktu s Arthurem Thomasem. Jednou za měsíc si zavolali, napsali mail nebo dopis. Dokonce si posílali přání k narozeninám nebo Vánocům. Občas si vyměňovali rodičovské rady. Jejich rodiny se ovšem nikdy osobně nesetkaly. A to až do chvíle, než Jeni Stepien začala pomýšlet na svatbu.

“Jednou z mých prvních myšlenek bylo, kdo se mnou půjde svatební uličkou. Napadlo mě, že by bylo skvělé, kdyby tam byl skutečný kus mého táty,” popisuje Jeni, která požádala Arthura Thomase, zda ji doprovodí. Tento muž nezaváhal ani minutu.

Zdroj: Boredpanda.com Arthur Thomas vedl Jeni svatební uličkou

Svatba Jeni s Paulem Maennera se uskutečnila v americkém městě Swissvale v kostele, kde se brali Jenini rodiče. Arthur Thomas, ve kterém tlouklo srdce Jeninyho otce, se s nevěstou poprvé setkal už jeden den před svatbou. Řekl jí, ať mu sevře zápěstí, aby jí ukázal, kde je jeho puls nejsilnější.

Následující den přivedl Arthur Thomas nevěstu Jeni k oltáři. V jeho hrudníku přitom bilo srdce Jenina otce. “I když mě vedl Arthur, měla jsem pocit, jako by tu se mnou byl i můj táta,” dodává Jeni.

Jak rodina dárce i rodina darovaného přiznávají, chtějí i nadále zůstat v kontaktu. Pro příště ovšem plánují méně emotivní setkání.

Autor:
Publikováno: 13. 8. 2020 09:02 Nahlásit obsah