Světlo světa spatřila první vánoční reklama roku 2020 o tradicích a rodinné sounáležitosti. Autorem spotu je společnost Disney

Světlo světa spatřila první vánoční reklama roku 2020 o tradicích a rodinné sounáležitosti. Autorem spotu je společnost Disney Zdroj: YouTube.com | Official Disney UK

Noci se prodlužují, dny se zkracují a za rohem je už prosinec a s ním Štědrý den. Kromě nákupu dárků či pečení cukroví nastává tradiční čas vánočních reklam. V pondělí 9. listopadu měla svou premiéru jedna z prvních vánočních reklam roku 2020. Tuto krásnou reklamu natočila společnost Disney.

Vánoční reklama od Disney má formu tříminutového příběhu

Milujete Vánoce? Potom se už jistě nemůžete dočkat, až budete péct a ochutnávat cukroví, nakupovat a balit dárky nebo sledovat v televizi vánoční pohádky a vánoční reklamy. Právě vánoční reklamy v posledních desetiletích tvoří nedílnou součást adventního období. Jednu opravdu krásnou, která vás chytne za srdce a kvůli ní možná uroníte slzu, si pro letošní rok 2020 přichystala společnost Disney.

Vánoční reklama od Disney studia má formu krátkého animovaného příběhu. Reklamní snímek s názvem From Our Family To Your (Od naší rodiny pro tu vaší) je beze slov, proto dokáže promlouvat k divákům bez ohledu na jejich rodný jazyk. 

„Věděli jsme, že příběh, v jehož srdci stojí tradice a pospolitost, bude relevantní a uvěřitelný pro lidi po celém světě. Přistupovali jsme k tvorbě, jako bychom byli Disneyovi, a měli jsme jen tři minuty na to náš příběh vyprávět,” vysvětluje kreativní a marketingová ředitelka Disney studia Angela Affinita.

Vánoční příběh, který má hlubokou podstatu

Ve vánoční reklamě od Disney studia se vracíme do roku 1940. Ve krátkém snímku vidíme tatínka, kterak své dcerce věnuje plyšovou hračku. Tím plyšákem není nikdo jiný než ikonický Mickey Mouse. Dívku tento srdeční dárek následně provází celým jejím životem. 

V roce 2005, kdy už je babičkou, Mickeyho předává své milované vnučce a umožňuje jí tak sdílet společnou radost. Vnučka se s Mickeym mazlí a poté pomáhá babičce vyrábět tradiční vánoční ozdoby ve tvaru hvězd.

V průběhu let však vnučka ztrácí zájem nejen o plyšáka, ale také o tradice, které vždy s babičkou o Vánocích tak ráda sdílela. A babička? Ta je z toho samozřejmě velmi smutná. Když vnučka dospěje, uvědomí si, proč jsou vánoční tradice a rodinná soudržnost v životě tak důležité. Svou babičku Lolu jednoho vánočního rána překvapí různobarevnými vánočními hvězdnými dekoracemi, kterými vyzdobila babiččin obývací pokoj a které kdysi vyráběly společně. 

Vánoční reklama od Disney podporuje charitativní organizaci Make-A-Wish

Vánoční reklama společnosti Disney v roce 2020 podporuje charitativní organizaci Make-A-Wish, která pomáhá plnit přání vážně nemocných dětí. Této organizaci předá společnost Disney výtěžek z prodeje limitované edice vintage hračky Mickey Mouse. Organizaci Make-A-Wish rovněž poputuje částka za zakoupení a stažení charitativního singlu Love Is A Song, který je hudebním podkresem vánoční reklamy.

Autor:
Publikováno: 11. 11. 2020 10:00 Nahlásit obsah