Kategorie Vánoční tradice

Článek
Krájení jablka na Vánoce patří k nejoblíbenějším tradicím. Má ale několik důležitých pravidel
Krájení jablka na Vánoce patří k nejoblíbenějším tradicím. Má ale několik důležitých pravidel Jaká je vaše nejoblíbenější vánoční tradice? Kromě pouštění lodiček či lití olova to je jistě také krájení jablíčka. Pomocí těchto štědrovečerních zvyků naši předkové nahlíželi do budoucnosti. Abyste podle krájení jablka na Vánoce mohli vyvěštit, zda budete v příštím roce zdraví a šťastní, držte se stejně jako naši předkové hned několika pravidel.
Článek
Jak vypadá holčička z vánoční reklamy na Kofolu? 22letou Sandru Flemrovou byste určitě nepoznali
Jak vypadá holčička z vánoční reklamy na Kofolu? 22letou Sandru Flemrovou byste určitě nepoznali K českým Vánocům neodmyslitelně patří nejen nádherně nazdobený stromeček, vánoční cukroví, smažený kapr a bramborový salát, ale také vánoční reklama na Kofolu. Zajímá vás, jak v současnosti vypadá rozkošná holčička, která si zahrála v této oblíbené reklamě? Sandra Flemrová má 22 let a vyrostla z ní krásná dívka.
Článek
Zavěšené jmelí je symbolem Vánoc. Čím více má bílých bobulek, tím více štěstí vám přinese
Zavěšené jmelí je symbolem Vánoc. Čím více má bílých bobulek, tím více štěstí vám přinese Vánoce si snad nikdo z nás nedokáže představit bez jmelí. S touto zelenou keřovitou rostlinou s bílými bobulemi, která parazituje v korunách stromů, je spojena řada vánočních tradic. Nejde pouze o líbání pod jmelím. Tuto rostlinu si zavěste doma, kde ji nechte do příštích Vánoc. Podle vánoční pověry vám zavěšené jmelí přinese štěstí i lásku.
Článek
Světlo světa spatřila první vánoční reklama roku 2020 o tradicích a rodinné sounáležitosti. Autorem spotu je společnost Disney
Světlo světa spatřila první vánoční reklama roku 2020 o tradicích a rodinné sounáležitosti. Autorem spotu je společnost Disney Noci se prodlužují, dny se zkracují a za rohem je už prosinec a s ním Štědrý den. Kromě nákupu dárků či pečení cukroví nastává tradiční čas vánočních reklam. V pondělí 9. listopadu měla svou premiéru jedna z prvních vánočních reklam roku 2020. Tuto krásnou reklamu natočila společnost Disney.
Článek
Co se nesmí dělat na Štědrý den: Neperte prádlo ani nepište milostné dopisy
Co se nesmí dělat na Štědrý den: Neperte prádlo ani nepište milostné dopisy Ke Štědrému dnu se vztahuje spousta tradic, které se snažíme rok co rok dodržovat. Některé pověry nám ovšem říkají nejen, co bychom měli dělat, ale také, kterým činnostem bychom se měli 24. prosince rozhodně vyhnout. Pokud tedy nechcete, aby se vám v příštím roce lepila smůla na paty, které činnosti jsou pro vás o Vánocích striktně zakázané?
Článek
Nejoblíbenější české vánoční tradice a zvyky: Nezůstávejte jen u adventního věnce či jmelí
Nejoblíbenější české vánoční tradice a zvyky: Nezůstávejte jen u adventního věnce či jmelí Adventní období i samotné Vánoce jsou magickým časem, který rádi trávíme se svými blízkými. V tomto období rádi po vzoru našich předků dodržujeme také některé zvyky a tradice, pomocí nichž zjišťujeme svou budoucnost, anebo přivoláváme novou lásku. Které vánoční zvyky patří v Česku k těm nejoblíbenějším?