Tori Keller čekala čtyřčata, porodila však jen jednu živou holčičku. Malá Athena má dnes tři roky a daří se jí skvěle

Tori Keller čekala čtyřčata, porodila však jen jednu živou holčičku. Malá Athena má dnes tři roky a daří se jí skvěle Zdroj: Economy-chat.com

Mladá nastávající maminka Tori Keller se těšila, že bude mít velkou rodinu. Čekala totiž čtyřčata. Osud jí však nepřál a ve 24. týdnu těhotenství u ní lékaři provedli císařský řez. Tři miminka se narodila mrtvá. Přežila pouze jedna holčička, která dostala jméno Athena. Dnes je z ní tříletá slečna, která se těší z dalšího zdravého sourozence.

Malé Atheně lékaři nedávali šanci na přežití

Když malá Athena přišla ve 24. týdnu na svět, byla malá takřka jako lidská dlaň. Vážila pouhých 450 gramů a sami lékaři jí nedávali velké šance na přežití. Jenže v průběhu prvních dnů, týdnů a měsíců všechny překvapila a ukázala, jaká je bojovnice.

„Svou dceru jsem mohla poprvé držet až po dlouhých 19 dnech po jejím narození, a to poté, co se její zdravotní stav stabilizoval. Vzhledem ke své velikosti a předčasnému narození trpěla spoustou zdravotních problémů, které museli lékaři ihned řešit. To nejdůležitější pro mě však bylo, aby přežila,“ říká Athenina máma Tori Keller z americké Alabamy.

Zdroj: Thestir.cafemom.com Ultrazvuk ukázal celkem čtyři plody

Tato mladá žena otěhotněla ve svých 19 letech. Když se svým snoubencem Tylerem Hallmanem byla na těhotenském vyšetření, ultrazvuk ukázal, že pod srdcem nosí celkem čtyři miminka. Těhotenská kontrola však také odhalila, že jednomu z plodů už netluče srdíčko. Tori se jej však rozhodla donosit, aby neohrozila další své děti.

„Musela jsem pokračovat, protože jsem se nechtěla vzdát svých zbývajících dětí. Bylo ale velmi těžké v sobě nosit jedno dítě a vědět, že už nežije,“ přiznává otevřeně Tori.

Ze čtyř plodů se narodila pouze jedna živá holčička

Průběh těhotenství byl u Tori velmi náročný, to těžší mělo teprve přijít. Mezi 18. a 19. týdnem těhotenství přestala tlouct srdíčka i dalším dvěma plodům. Mladá žena se však rozhodla, že se jen tak nevzdá a donosí alespoň jedno dítě, kterým měla být holčička.

Od této chvíle lékaři Tori velmi pečlivě sledovali. Aby ji měli pod plným dozorem, v 21. týdnu těhotenství ji přijali na lůžkové oddělení. Z důvodu zhoršujícího se zdravotního stavu však u ní ve 24. týdnu těhotenství provedli císařský řez. Tori porodila tři mrtvé plody a jednu živou holčičku, které dala jméno Athena.

Zdroj: Newsyworld.com Z Atheny je starší starostlivá sestřička

Malá Athena se narodila 2. ledna 2017, vážila pouhých 450 gramů, měla ještě zavřené oči a nedovyvinuté uši. Celých 127 dnů po svém narození strávila v nemocnici, až poté mohla jít s rodiči poprvé domů. „Když jsem se jí mohla po 19 dnech po jejím narození poprvé dotknout, byl to ten nejúžasnější pocit, jaký jsem kdy zažila," vypráví Tori.

Athéna nedávno oslavila tři roky. Na první pohled byste o ní řekli, že je zcela zdravá. Toto zázračné dítě má ovšem určité vývojové zpoždění. Ale po všem, čím si dosud v životě prošla, se jí velmi daří.

„Je úžasná. Chodí, mluví, běhá, skáče a dělá prostě vše, co normální batole. V mluveném projevu je vzhledem ke svým vrstevníkům o něco pozadu. Aby se to zlepšilo, stále na tom pracujeme,“ popisuje Athenina máma Tori. Z Atheny je navíc starostlivá starší sestřička. Rodiče jí totiž nedávno pořídili parťáka, mladšího bratříčka jménem Zachariah.

Autor:
Publikováno: 24. 1. 2020 14:00 Nahlásit obsah