V porodnici v americkém San Antoniu balí prosincová miminka do vánočních punčoch: Tato tradice trvá už padesát let

V porodnici v americkém San Antoniu balí prosincová miminka do vánočních punčoch: Tato tradice trvá už padesát let Zdroj: Shutterstock.com

V zemích západní Evropy i na severu Ameriky je běžné, že si lidé dávají na Vánoce do pestrobarevných ponožek sladkosti i nejrůznější milé drobnosti. To v dětské nemocnici v americkém San Antoniu šli ještě dál. Už přes padesát let zde totiž balí do vánoční punčochy všechna miminka, která se zde narodila v průběhu prosince.

Místo zavinovačky červená vánoční punčocha

Porodní oddělení dětské nemocnice v San Antoniu, které najdete v americkém Texasu, dodržuje už přes padesát let velmi neobvyklý vánoční zvyk, který se možná zalíbí i vám. Všechna novorozená miminka, která zde vykouknou na svět v průběhu prosince, totiž místo klasické zavinovačky dostanou speciální červenou vánoční punčochu. A aby tato novorozeňátka dokonale ladila, mají na hlavičce háčkovanou červeno bílou čepičku.

Zdroj: Boredpanda.com

Krásná památka na narození prosincového miminka

Většina rodičů je z nápadu dětské nemocnice tak nadšená, že svým dětem tuto vánoční punčochu schovají na památku. Každé Vánoce pak v této punčoše rostoucí dítka nacházejí sladkosti a další drobná překvapení. A když odrostou, schovají si je v upomínku svého narození a ukazují i svým dětem.

Zdá se vám tento nápad milý? Jeho hlavním iniciátorem přitom není lékařský personál dětské nemocnice v San Antoniu. Vánoční punčochy i háčkované čepičky totiž po desetiletí vyrábějí dobrovolníci ze skupiny Bluebirds of Methodist Hospital, kteří pomáhají pacientům v nemocnici i v průběhu celého roku.

O podstatě tohoto krásného vánočního zvyku trvajícího více než padesát let se dozvíte také v následujícím videu. Přáli byste si, aby něco podobného zavedli i naše české porodnice?

Autor:
Publikováno: 5. 12. 2019 10:00 Nahlásit obsah