Zemřel slavný český hráč esportu Karel “Twisten” Ašenbrener. Bylo mu pouhých 19 let

Zemřel slavný český hráč esportu Karel “Twisten” Ašenbrener. Bylo mu pouhých 19 let Zdroj: Shutterstock

Svět esportu přišel o jednoho z nejtalentovanějších hráčů. V pouhých 19 letech zemřel Karel “Twisten” Ašenbrener. Mladý Čech v minulosti otevřeně hovořil o problémech s duševním zdravím.

O tragické zprávě informoval veřejnost Team Vitality, jehož byl Ašenbrener hráč. Jeho kolegové na sociálních sítích navíc uvedli, že navždy zůstane v jejich srdcích a že na něj nikdy nezapomenou.

“Se zlomeným srdcem vám oznamujeme, že včera v noci zemřel náš Valorant hráč Karel “Twisten” Ašenbrener. Jsme hluboce zarmouceni touto zničující ztrátou a naše první myšlenky a modlitby jsou v této těžké době s jeho rodinou a přáteli. Celá organizace Team Vitality je touto zprávou zdrcena a po zbytek dne pozastavíme veškerou komunikaci. Odpočívej v pokoji, Karle,” uvedl v oficiálním prohlášení o smrti svého 19letého hráče Team Vitality.

Karel “Twisten” Ašenbrener byl ve světě esportu velmi známý. V posledních měsících byl nejlepším českým Valorant hráčem. Bohužel píšeme v minulém čase, protože tento svět opustil v pouhých 19 letech v úterý 6. června 2023.

V minulosti veřejně prozradil, že bojuje s depresemi a že jej právě esport drží nad vodou. Svůj životní boj však prohrál. 

“Duševní zdraví je nesmírně důležitým tématem pro všechny v esportu i v životě. Pokud máte problémy, ozvěte se prosím někomu a promluvte si, nikdy není pozdě,” dodal Team Vitality ke smutné záležitosti na svém oficiálním instagramovém profilu.

Zdroj: Instagram.com/teamvitality, Twitlonger.com, Playzone.cz
Autor:
Publikováno: 9. 6. 2023 09:44 Nahlásit obsah