Jak budou vypadat Velikonoce v karanténě? Změny nečekejte

Jak budou vypadat Velikonoce v karanténě? Změny nečekejte Zdroj: Shutterstock.com

Ve středu se opět sešel Ústřední krizový štáb. Dle slov předsedy a ministra vnitra Jana Hamáčka by měly Velikonoce proběhnout za současných podmínek a neměli bychom v jejich dodržování polevovat.

"Policie bude o Velikonocích provádět hlídkovou činnost, ale spoléhám na to, že si lidé uvědomují, že na pomlázce vystaví riziku sebe i okolí. Totéž platí o otevírání koledníkům. Kdybych byl na Velikonoce doma, také nikomu neotevřu a nebudu riskovat nákazu," uvedl na tiskové konferenci ministr vnitra a šéf Krizového štábu Jan Hamáček. Zároveň uvedl, že není v plánu ani posílení policejního dohledu během velikonočních svátků.

Zdroj: Shutterstock.com Jak uvedl již ministr Adam Vojtěch na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví, nekontrolovatelné šíření onemocnění COVID-19 se nám podařilo zastavit. Hamáček slova svého kolegy podpořil tím, že dobrých čísel můžeme dále dosáhnout jen díky disciplinovanosti občanů a dodržování opatření. Pokud tedy vydržíme a křivka nakažených přestane stoupat, současná omezení se začnou rozvolňovat.

"Někdy se určitě vrátíme k normálu. Ale vzhledem ke zkušenostem ze zahraničí a tomu, co o tom viru vím, jsem skeptický. Doufám ale, že nadcházející víkend potvrdí trend, o kterém mluvili zdravotníci. Pokud se ukáže setrvalý pokles, můžeme se bavit o návratu k normálnímu životu," uvedl Hamáček. Buďme tedy i v těchto dnech opatrní a zodpovědní vůči sobě i ostatním.

Autor:
Publikováno: 8. 4. 2020 15:55 Nahlásit obsah