Kulička z alobalu do pračky zajistí efektivnější praní. Je skvělá také do sušičky prádla

Kulička z alobalu do pračky zajistí efektivnější praní. Je skvělá také do sušičky prádla Zdroj: Shutterstock

Alobal má v domácnosti spoustu využití. Nemusíte po něm sáhnout pouze tehdy, když budete péct. Připravte si jednu až tři kuličky z alobalu a vhoďte je spolu se špinavým prádlem do bubnu pračky. Několik kuliček z alobalu vám bude nápomocno také při sušení prádla v elektrické sušičce. K čemu je tento trik dobrý?

Proč dávat kuličku z alobalu do pračky

Zajímá vás, proč dávat kuličku z alobalu do pračky? Tento jednoduchý trik má velmi praktický význam. Kulička z alobalu sice nepomáhá k odstranění skvrn na špinavém prádle, ovšem zbavuje statické elektřiny. To znamená, že se ve výsledku nebudou na vyprané prádlo příliš lepit kousky nečistot, vlasy nebo zvířecí chlupy.

Zdroj: Shutterstock Alobalové kuličky do pračky: Jakým způsobem je používat?

Podle množství špinavého prádla vložte do bubnu pračky jednu až tři alobalové kuličky. Tyto kuličky předem vytvarujte z alobalu tak, aby byly velmi pevné a aby nebyly ani příliš malé, ani velké. Jejich ideální velikost je taková, že všechny tři udržíte naráz ve své dlani. 

Po vyprání oblečení kuličky z alobalu rozhodně nevyhazujte. Můžete je používat zas a znovu. Zaručeně se stanou praktickými pomocníky vaší domácnosti.

Kuličky z alobalu patří také do sušičky prádla

Nejen do pračky. Kuličky z alobalu využijete rovněž při sušení prádla v sušičce. Do sušičky přitom vložte spolu s vypraným prádlem nejlépe tři alobalové kuličky. Následně zapněte program sušení.

Jaký význam mají kuličky z alobalu v sušičce prádla? Opět zbavují statické elektřiny, tedy elektrického náboje, který se může v bubnu sušičky vlivem vzájemného tření oblečení objevit. Kuličky z alobalu v sušičce tedy předcházejí tomu, aby na prádle zůstaly vlasy, zvířecí chlupy, prach či další nečistoty.

Alobalové kuličky v sušičce navíc provzdušňují prádlo, a výrazně tedy zkracují dobu sušení. Tímto způsobem se například používají také tenisové míčky nebo gumové kuličky.

Zdroj: Fabiosa.com, Bydlimeutulne.cz, Svetkreativity.cz
Autor:
Publikováno: 10. 8. 2022 10:41 Nahlásit obsah