Odkvetla vám orchidej? Vyzkoušejte jednoduchý trik, díky kterému se květy znovu objeví

Odkvetla vám orchidej? Vyzkoušejte jednoduchý trik, díky kterému se květy znovu objeví Zdroj: Shutterstock

Orchidej – jedna z nejskvostnějších pokojových květin, která nesmí v žádné domácnosti chybět. Díky svému tvaru a rozmanitým barvám si každý najde tu svou, která mu ozdobí celou místnost.

Bohužel však pěstování orchidejí nepatří mezi nejjednodušší činnost a ne každý se může pyšnit rozkvetlou orchidejí. Většinou to vypadá tak, že si domů donesete nádherně rozkvetlou květinu, která však po pár týdnech či měsících začne opadat a zůstanou jen listy. A ačkoliv děláte, co můžete, květy se ne a ne objevit. Co tedy dělat, když orchidej odkvete?

Jakmile na vaší orchideji odpadne poslední květ, vezměte ji a způsobte ji teplotní šok. Ano, opravdu tento šok pomáhá, proto ji tedy umístěte z teplé místnosti na chladné místo. Tam ji nechte tak dlouho, dokud nerozkvete a pak ji vraťte zpátky.

Zdroj: Shutterstock Pokud chcete, aby vám orchideje vydržely rozkvetlé co nejdéle a dobře se jim dařilo, dodržujte také tyto pravidla:

  • Orchidej nesmí stát ve vodě. Vždy před zalitím zkontrolujte, zda je substrát suchý a zalévejte ji jednou za jeden či dva týdny a v zimě naprosto stačí jen jednou za měsíc. 
  • Orchidej má ráda světlo, ne však přímé. Přímo sluneční světlo může spálit listy, umístěte ji tedy na východní parapet anebo na stůl kousek od stolu.
  • Rostlinu alespoň jednou denně roste, avšak kapky nastříkejte jen na listy.

Máte i vy nějakou osvědčenou radu, jak se o orchideje starat? Podělte se s námi o ni v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 3. 3. 2021 17:10 Nahlásit obsah