Vánoční trendy 2021: Jaké barvy a dekorace jsou letos v kurzu?

Vánoční trendy 2021: Jaké barvy a dekorace jsou letos v kurzu? Zdroj: Shutterstock

Vánoční zvyky a tradice jsou neměnné. Vánoční dekorace a barvy však každoročně podléhají módním trendům. Chcete znát vánoční trendy 2021 a přizpůsobit jim styl a barvu své letošní sváteční výzdoby? Prozradíme vám, co tento rok frčí.

Barvy malin, švestek a tmavých hroznů v kombinaci se zlatou

Hlavní barvou Vánoc 2020 byla klasická modrá barva následovaná platinou. Letošním Vánocům kralují odstíny fialové, tmavě růžové a šedě modré. Ozdobám na vánočním stromečku, ale i dalším vánočním dekoracím tak bude s ohledem na aktuální trendy slušet malinová či švestková barva nebo barva tmavých hroznů. 

Tyto odstíny zkombinujte se zlatými prvky a výsledek bude více než dokonalý. Právě zlatá barva dodá vašemu vánočně zdobenému domovu hřejivější a útulnější atmosféru. Řiďte se přitom pravidlem, že v rámci vánoční výzdoby byste měli kombinovat nanejvýše tři barevné odstíny. Méně je totiž někdy více.

Vánoční dekorace s imitací sněhu

Trendy napovídají, že Vánoce 2021 nebudou rozhodně na blátě. Velkým hitem letošního roku jsou totiž zasněžené vánoční dekorace. Jde například o umělý vánoční stromek s imitací sněhu. Pokud si vyrábíte adventní věnec, girlandu ze smrkových větviček nebo vánoční svícen, rozhodně je zkrášlete umělým sněhem ve spreji.

DIY vánoční dekorace

K trendům Vánoc 2021 patří rovněž DIY vánoční dekorace, a to převážně z přírodních materiálů. Letos rozhodně nic nezkazíte, když si vyrobíte ozdoby na stromeček, vánoční girlandy či jinou vánoční výzdobu ze dřeva, peří, šišek, chvojek, slámy, papíru nebo sušeného ovoce. 

Mnozí z nás na Vánoce 2020 postrádali nejbližší rodinu a přátele. Právě proto Vánoce 2021 kladou důraz na DIY vánoční výzdobu, kterou můžete společně tvořit s druhými.

Retro vánoční osvětlení

Klíčovým tématem Vánoc 2021 je nostalgie. Právě proto hraje důležitou roli také samotný design vánočního osvětlení. Máte doma retro vánoční řetězy či lucerničky, které jste milovali už jako malí? O Vánocích 2021 jimi ozdobte nejen vánoční stromek, ale i celý svůj svátečně laděný domov. 

Když se o Vánocích opět setkáte se svou rodinou a přáteli, můžete si prostřednictvím retro vánočního osvětlení zavzpomínat na staré dobré časy. Alternativou retro vánočního osvětlení jsou rovněž světelné ozdoby ve vintage stylu, které taktéž navodí sváteční pohodu a štěstí.

Zdroj: Goodhousekeeping.com, Countryliving.com

Autor:
Publikováno: 26. 11. 2021 11:47 Nahlásit obsah