Kategorie Dušičky

Článek
Kosti svatých jsou tradiční dušičkové pečivo. Vyzkoušejte recept, na který spousta z nás nedá dopustit
Kosti svatých jsou tradiční dušičkové pečivo. Vyzkoušejte recept, na který spousta z nás nedá dopustit K období Svátku Všech svatých 1. listopadu a Dušiček 2. listopadu se v Česku vztahuje velmi oblíbená lidová tradice. Jde o pečení sladkého kynutého pečiva s názvem kosti svatých, které má tvar kostiček nebo zkřížených hnátů. Chcete si letos upéct kosti svatých i vy? Máme pro vás osvědčený recept, který stojí za vyzkoušení.
Článek
Dušičky: Zapomenuté tradice, zvyky a pověry našich předků, které stojí za připomenutí
Dušičky: Zapomenuté tradice, zvyky a pověry našich předků, které stojí za připomenutí Každým rokem si v tuzemsku 2. listopadu připomínáme Dušičky neboli svátek všech zemřelých. Tradičně navštěvujeme hřbitovy, pokládáme zde květiny, zapalujeme svíčky a vzpomínáme na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi. Věděli jste ale, že na Dušičky naši předkové dodržovali i další lidové tradice, které rozhodně stojí za připomenutí?
Článek
Zpěvačka Jitka Boho zavzpomínala o Dušičkách na setkání s mrtvou prababičkou: Byl to zážitek, ze kterého mrazí
Zpěvačka Jitka Boho zavzpomínala o Dušičkách na setkání s mrtvou prababičkou: Byl to zážitek, ze kterého mrazí Zpěvačka Jitka Boho se na svém Instagramu o Dušičkách 2. listopadu svěřila se zážitkem, ze kterého mrazí. Ve svém příspěvku napsala, že když byla malá, přišla se za ní šest dní po pohřbu rozloučit její mrtvá prababička. Také věříte, že existuje něco mezi nebem a zemí?
Článek
Tradice Dušiček: Památka zesnulých 2. listopadu zahrnuje spoustu zapomenutých zvyků a pověr
Tradice Dušiček: Památka zesnulých 2. listopadu zahrnuje spoustu zapomenutých zvyků a pověr Památku zesnulých neboli Dušičky si každoročně připomínáme 2. listopadový den. Za svými blízkými, kteří už nežijí, chodíme na hřbitov zapálit svíčku, nebo na ně alespoň vzpomínáme doma. Jaký je ale původ Dušiček a jakým způsobem tento den uctívali naši předkové?