Vaše hvězdné znamení prozrazuje, jaký jste typ mámy: Opravdu to na vás sedí?

Vaše hvězdné znamení prozrazuje, jaký jste typ mámy: Opravdu to na vás sedí? Zdroj: Shutterstock.com

Hvězdy určují podstatné rysy lidské osobnosti. Mají vliv i na to, jakým způsobem se budete chovat v různých fázích svého života, tedy i při výchově dětí. Vaše znamení zvěrokruhu ovlivňuje i to, jaký jste (nebo budete) maminkovský typ. Ovšem bez ohledu na to, co říkají hvězdy, vás budou vaše děti vždy považovat za tu nejlepší mámu na světě.

Beran: Matka-vůdkyně

Narodila jste se ve znamení Berana? Pak si jistě uvědomujete, že je vaším vládnoucím prvkem oheň, což se projevuje také na vaší mateřské povaze. Jste máma, která se nikdy nezastaví. Ráda s dětmi trávíte volný čas, který jim naplánujete tak, aby byl plný akce a zábavy. Někdy to dokážete ovšem dohnat do extrému.

Svým dětem se snažíte vštěpovat správné životní hodnoty. Nepřistupujete k nim ale jako k rovnocenným partnerům, vychováváte je spíš z vedoucí pozice.

Býk: Matka, která je ztělesněním trpělivosti

V případě žen, které se narodily ve znamení Býka, je největší předností jejich bezedná trpělivost. Tyto matky stojí navíc pevně nohama na zemi a mají realistickou vizi o věcech kolem sebe. Tímto způsobem výchovně působí i na své děti, které díky tomu mnohem lépe chápou skutečný svět.

Kromě toho, že jsou matky ve znamení Býka trpělivé, jsou i klidné, rozvážné a vytrvalé. Jsou tak dokonalým příkladem pro své děti, jak jít za svým cílem a nevzdat se.

Zdroj: Shutterstock.com

Blíženec: Matka-kamarádka

Matky ve znamení Blíženců jsou nejkomunikativnějšími matkami ze všech 12 znamení hvězdného zvěrokruhu. Právě komunikace je základním pilířem budování blízkého vztahu mezi nimi a jejich dětmi.

Tyto ženy ví, proč je vzájemná komunikace tak důležitá: Mezi matkou a dítětem se vytváří velmi důvěrný až kamarádský vztah. A jestli tento vztah se svým dítětem jako matka udržíte i v náročném období puberty, vybudujete si mezi vámi pevné pouto i po zbytek vašeho života.

Rak: Matka-ochranářka

Je vaším hvězdným znamením Rak? Potom jste mámou, která vyznává tradiční pojetí rodiny i mateřství. To nejdůležitější jsou pro vás pevné rodinné vztahy. Zakládáte si i na útulném domovu, kde byste se svými dětmi nejraději trávila všechen čas. Neměla byste ale být vůči svým potomkům zas až tolik ochranářská. Povolte otěže a dovolte jim, aby si mohli sami rozšiřovat své obzory a naučili se jednat sami za sebe.

Zdroj: Shutterstock.com

Lev: Matka, která ráda rozmazluje

Není pro vás nic lepšího než vidět úsměv na tvářích svých dětí. Zvlášť pokud jste znamením Lev. Ráda svoje děti rozmazlujete nečekanými plány, dárky či výlety a vaše děti vás za to zbožňují. Jestli ale tento váš styl výchovy berou jako součást každodenní rutiny, až se budou muset coby dospělí postavit na vlastní nohy, čeká je nemilé vystřízlivění.

Panna: Náročná matka

Mámy, které se narodily ve znamení Panny, jsou velmi náročné. Svůj život i život svých dětí mají dobře zorganizovaný a na své děti mají vysoké, mnohdy špatně splnitelné nároky. Panny ve všech směrech touží po dokonalosti. Při výchově svých dětí by ale rozhodně neměly zapomínat na lásku a něhu. Je totiž špatné, když budou chtít po dítěti ty nejlepší výsledky, ovšem v emocionální rovině zůstanou chladné.

Váhy: Spravedlivá matka

Jste znamením Váha? Potom se jistě snažíte najít rovnováhu také v případě výchovy svého vlastního dítěte. Pokud máte více dětí, jednáte s nimi spravedlivě a ani jedno z nich neupřednostňujete. Když mezi vašimi dětmi vznikne spor, posuzujete tento problém nestranným pohledem. Výchova dětí podle vás totiž musí být vyvážená.

Štír: Matka s dokonale vyvinutým šestým smyslem

Matky ve znamení Štíra mají nejdokonaleji vyvinutý šestý smysl. Díky tomu nepřehlíží jakýkoliv problém, který by mohl její dítě trápit. Rovněž dokáže odhadnout jeho pohledy i úsměvy nebo to, zda jí dítě lže nebo před ní něco skrývá.

Zdroj: Shutterstock.com

Střelec: Matka-dobrodruh

Ženy Střelkyně mají velmi dobrodružné povahy. Tato jejich vlastnost nezanikne ani tehdy, kdy se stanou matkami. I když mateřství ohrozí jejich nezávislost, uvědomují si, že tato nová etapa se může stát tím největším dobrodružstvím jejich života. Matky, narozené v hvězdném znamení Střelce, propojují svou sebeúctu s poctivou výchovou svých dětí, ke kterým hoří upřímnou láskou.

Kozoroh: Matka-pracantka

Mámy ve znamení Kozoroha jsou ztělesněním tvrdé práce a slušného vychování. Tato matka učí své dítě odmala o tom, že je důležité respektovat určitá pravidla a na základě nich dosáhnout vytyčeného cíle úsilím a vytrváním. Pozor, ať to nepřepísknete. Někdy ke všemu přistupujete až moc poctivě.

Zdroj: Shutterstock.com

Vodnář: Kreativní matka

Vodnářka je nejkreativnějším znamením horoskopu. Navíc ji můžeme označit také jako velkou volnomyšlenkářku. Tato žena upřednostňuje, aby děti objevovaly vnější svět prostřednictvím své vlastní zvídavosti. Vodnářky jsou také velmi rády, když jejich děti experimentují a inklinují k uměleckému vyjadřování.

Ryby: Ztělesnění citlivosti

Nejcitlivějšími matkami bývají ženy ve znamení Ryb. Tyto mámy jsou velmi háklivé na emocionální projevy svých malých dětí. Ryby zkrátka rády zkoumají složitosti dětské duše. Vědí, že dětem se musí naslouchat a porozumět jejich problémům. A od toho jsou tu tyto matky, které své děti podpoří a obejmou, kdykoliv bude třeba.

Autor:
Publikováno: 26. 2. 2019 12:00 Nahlásit obsah