Britské dívce vlastní rodina řekla, že je tlustá a škaredá. Po návratu ze studií zhubla 50 kilogramů a změnila se k nepoznání

Britské dívce vlastní rodina řekla, že je tlustá a škaredá. Po návratu ze studií zhubla 50 kilogramů a změnila se k nepoznání Zdroj: Shutterstock

Ola Ingielewicz z Velké Británie má za sebou velkou proměnu. Tato 25letá dívka z Londýna ještě před několika lety trpěla morbidní obezitou a vážila 117 kilogramů. Kromě šikany ze strany spolužáků si musela vyslechnout i posměšky od rodiny. Řekli jí, že je tlustá a škaredá a že ji nikdo nebude milovat. Nyní svou proměnou všem vytřela zrak.

V 16 letech vážila už 117 kilogramů

Ola Ingielewicz, která momentálně pracuje v digitálním marketingu, říká, že byla hubená pouze do svých osmi let. Jelikož poté začala ujíždět na nezdravém jídle, byla silnější, až se v jedenácti letech propracovala k obezitě.

“Mí rodiče dost pracovali, abychom s bratrem měli vše, co potřebujeme, což znamenalo, že jsme zůstávali dlouho sami doma. Celé hodiny jsem tak sledovala televizi a jedla jsem. Někdy jsem šla do obchodu nakoupit další jídlo. Když jsem jedla, uklidňovalo mě to a cítila jsem se dobře,” vypráví 25letá Ola Ingielewicz.

Tato dívka už ve svých jedenácti letech vážila 95 kilogramů. V šestnácti letech se propracovala k neuvěřitelným 117 kilogramům, následně však naštěstí nikdy nevážila více. Když Ola Ingielewicz chodila na základní a střední školu, zažívala ze strany spolužáků posměšky a šikanu. Kvůli obezitě si ji však dobírali i neznámí lidé na ulici.

Ola se podpory nedočkala ani ve vlastní rodině

“Ve škole se mě ohledně šikany nikdo nezastal. Také učitelé mi dávali pocítit, že je to vlastně moje chyba. Pokud jsem se chtěla šikaně vyhnout, měla jsem podle nich prostě zhubnout,” popisuje smutně 25letá dívka.

Ola Ingielewicz se během dospívání nedočkala podpory ani ve vlastní rodině. Stále jenom musela poslouchat, že ji nikdo nebude mít rád, když bude obézní. “Poslouchala jsem, jak jsem ošklivá a tlustá a že mě kvůli tomu nikdo nikdy nebude milovat. Moje rodina se nikdy nestrachovala o mé zdraví a nesnažila se mi pomoci, poslouchala jsem stále dokola jenom výsměch a výčitky,” vypráví Ola Ingielewicz, která si až později uvědomila, že za její nezdravé přejídání mohl nadměrný stres a psychické problémy.

Životní zlom nastal, když odešla na školu do Londýna

Pro Olu nastal zlom v jejích devatenácti letech, kdy odešla studovat na univerzitu do Londýna. Dostala se totiž z prostředí, které ji stresovalo a ve kterém psychicky trpěla. Po jednom ze špatných rozchodů si našla osobní trenérku, která Olu převedla ke zdravého stravování a pravidelnému cvičení.

Ola Ingielewicz se díky pravidelnému cvičení i přátelskému prostředí, které v Londýně měla, dostala do psychické rovnováhy. Během několika měsíců zhubla neuvěřitelných 50 kilogramů. Když se mezitím vrátila na otočku domů, nikdo ji téměř nepoznal. Tato mladá dívka přitom změnila nejen svůj vzhled, ale i celkový přístup ke svému životu.

“Zjistila jsem, že psychické a fyzické zdraví jsou dvě propojené nádoby. V momentě, kdy jsem našla vnitřní klid, mě více těšilo cvičení a zdravé stravování. Naučit se milovat sama sebe byla ta největší cesta mého života, která ještě pokračuje,” dodává 25letá Ela, která je dnes nejen štíhlejší, ale i krásnější, šťastnější a sebevědomější nežli dříve. Ostatně, můžete se o tom přesvědčit i na jejím Instagramu.

Autor:
Publikováno: 25. 3. 2021 11:00 Nahlásit obsah