Chyby při hubnutí břicha: Vyvarujte se jich a špíčky zmizí

Chyby při hubnutí břicha: Vyvarujte se jich a špíčky zmizí Zdroj: Shutterstock

Stravujete se zdravě a pravidelně cvičíte, jenže přesto se nemůžete zbavit špíčků na břiše? Možná, že se při hubnutí břicha dopouštíte několika zásadních chyb, v důsledku čehož máte problém tuto problémovou partii zeštíhlit a zpevnit. Jakých chyb při hubnutí břicha byste se tedy měli vyvarovat?

Břicho patří k nejproblematičtějším partiím a velmi špatně se hubne. Pokud dodržujete zdravý životní styl, vyváženě se stravujete a pravidelně se hýbete, a přesto vás trápí špíčky na břiše, jádro neúspěchu bude patrně někde jinde. Jakých chyb při hubnutí břicha byste se tedy měli vyvarovat?

První chyba: Cvičíte jenom břicho

Každý den děláte sedy lehy, ale vysněné štíhlé bříško se ne a ne dostavit? Je to tím, že své tělo zatěžujete pouze jednostranně. Pokud toužíte po štíhlém a pevném břiše, zaměřte se také na přirozený pohyb. Každý den se svižnou chůzí projděte alespoň 30 minut na čerstvém vzduchu. Dejte se rovněž na pravidelné běhání či cvičení jógy. Nastartujete tím svůj metabolismus a tuk na břiše začne postupně ustupovat.

Zdroj: Shutterstock Druhá chyba: Neposilujete core neboli střed těla

Pokud chcete posílit břišní svaly a mít štíhlé břicho, pusťte se do celkového posilování středu těla neboli core. A to minimálně třikrát do týdne. Posilování středu těla je při hubnutí břicha naprosto zásadní. Zajistí nejen dokonale vypracované břicho, ale i správné držení těla nebo stabilizaci páteře.

Jaké je nejoblíbenější cvičení na střed těla? Jednoznačně klasický a boční plank. Tyto cviky, ke kterým nepotřebujte žádné pomůcky, jsou navíc perfektní na posílení celého těla.

Třetí chyba: Špatně dýcháte při cvičení

Dali jste se na posilování s vlastní vahou nebo s pomocí činek či bosu? Podstatné je, abyste při posilování (nejen svého středu těla) správně dýchali. Velmi tím ovlivníte efekt svého tréninku a blíže se dostanete k vysněnému plochému bříšku. Jak tedy na dýchání při cvičení? Při aktivaci svalů vydechněte. Při návratu do výchozí polohy proveďte nádech.

Čtvrtá chyba: Váš jídelníček obsahuje přemíru lepku

Trápí vás faldíky na břiše? Prospěje vám, když ze svého jídelníčku vyřadíte větší část potravin obsahujících lepek. Z jakého důvodu? Lepek se totiž ukládá v tucích hlavně v oblasti břicha. Mluvíme proto o tzv. moučném břiše. Jakých potravin se tedy při hubnutí břicha stojí za to vzdát? Bílého pečiva, těstovin, sušenek a dalších potravin z bílé mouky.

Zdroj: Shutterstock Pátá chyba: Málo spíte a nadměrně se stresujete

Při hubnutí břicha je důležité, abyste kladli důraz na dostatečný a kvalitní spánek. Právě pravidelný spánek, který trvá alespoň 7 až 8 hodin denně, vám zajistí efektivní spalování tuků. Jestli budete spát méně, v těle se vám začne uvolňovat stresový hormon kortizol, který má vliv na přibírání.

V případě, že budete nadměrně podléhat stresu i v průběhu dne, vaše tělo se začne vůči této neblahé situaci bránit a začne coby obranu vytvářet tukové zásoby. Pokud se chcete tomuto začarovanému kruhu vyhnout, zaměřte se na kvalitní spánek a buďte v psychické pohodě.

Další chyby při hubnutí břicha

  • Pijete nadměrně alkohol.
  • Konzumujete přemíru rafinovaného cukru.
  • Nemáte ve stravě dostatek bílkovin.
  • Hladovíte nebo držíte drastické diety.

Zdroj: Healthyfoodteam.com

Autor:
Publikováno: 4. 5. 2021 11:24 Nahlásit obsah