Jak zhubnout břicho: Cvičte s vlastním tělem a omezte lepek

Jak zhubnout břicho: Cvičte s vlastním tělem a omezte lepek Zdroj: Shutterstock.com

Hubnutí do plavek se v současné době stává stále aktuálnějším tématem. Jestli jste ovšem se svou postavou spokojená a trápí vám pouze faldíky na bříšku, právě nastává čas na změnu. Přinášíme vám několik tipů, jak co nejúčinněji zhubnout břicho. Pokud je dodržíte, vaše vysněná postava bude na dosah.

Zaměřte se na komplexní posilovací cvičení

Chcete-li zhubnout břicho, zvolte tu správnou pohybovou aktivitu. Ke zeštíhlení a zpevnění střední části těla vám rozhodně nepomohou aerobní sporty, jako je běh nebo zumba. Zvolte naopak komplexní posilovací cvičení s vlastní vahou nebo činkami, díky kterému v oblasti břicha vybudujete svalovou hmotu a zároveň v těchto partiích spálíte tuky. Věnujte se přitom takovým cvičením, která jsou zaměřená jak na příčné, tak na šikmé břišní svaly.

Tip: Kromě vhodných posilovacích cviků na břicho, které jsme pro vás sepsali v jenom z našich článků, v těchto problematických partiích zhubnete také díky pravidelnému cvičení jógy nebo SM systému.

Zdroj: Shutterstock.com Naučte se dýchat břichem

Při cvičení se snažte správně a vědomě dýchat. Na své dýchání se soustřeďte a vědomě provádějte nádech, podržení dechu a výdech. Dýchání je důležité, můžete díky němu zhubnout v problémových oblastech břicha. Tím nejpodstatnějším je zejména hluboké dýchání do břicha, se kterým se můžete setkat na lekcích jógy nebo SM systému a které souvisí s posilováním břišních svalů a spalováním tuků v této oblasti.

Zapomeňte na diety a hladovění, dodržujte pestrý a vyvážený jídelníček

K hubnutí břicha vám rozhodně nepomůže, když budete držet velmi přísné diety, nebo dokonce hladovět. Při tomto radikálním jídelníčku se vám totiž zbrzdí metabolismus, v důsledku čehož bude vaše tělo ukládat více tuku v oblasti břicha.

Abyste své břicho skutečně zhubla, naordinujte si naopak pestrý a vyvážený jídelníček. Důležité je, aby byl bohatý na bílkoviny, které najdete zejména v masu, vejcích, mléčných výrobcích nebo luštěninách. Právě bílkoviny se podílejí na výstavbě svalové hmoty, což je pro vás během hubnutí břicha velmi důležitý poznatek.

Tip: Vyřaďte ze svého jídelníčku bílý cukr a trans-tuky (např. sádlo, máslo atd.) a nahraďte je jejich zdravějšími variantami. Hubnutí břicha vám díky tomu půjde snadněji.

Zdroj: Shutterstock.com Omezte příjem lepku

Jestliže chcete zhubnout břicho, začněte se vyhýbat potravinám, které obsahují lepek. Jde zejména o klasické bílé pečivo, těstoviny a také všechny ostatní potraviny, k jejichž výrobě se používá bílá mouka. Proč je pro vás snížení příjmu lepku tak důležité? Tato látka se ukládá v tucích, a to převážně v problémových partiích břicha. V důsledku nadměrné konzumace lepku tak vzniká tzv. moučné neboli pšeničné břicho.

Vyhněte se alkoholu a stresovým situacím

Během hubnutí břicha by pro vás měly být tabu všechny alkoholické nápoje. Nadměrný příjem alkoholu totiž způsobuje, že budete nabírat také břišní tuk. Za ukládání tuku kolem pasu může také nadměrný stres. Když se člověk dostane do stresové situace, zvyšuje se v jeho těle hladina stresového hormonu kortizolu, který zvyšuje chuť k jídlu a který se částečně podílí i na ukládání tuku v problémových partiích břicha.

Pokud chcete zhubnout břicho, začněte se pokud možno vyhýbat stresovým situacím. Anebo si najděte takové aktivity, které vás uklidní a díky kterým se z vašeho odplaví stres. Výborná je například meditace u relaxační hudby nebo cvičení jógy.

Autor:
Publikováno: 27. 4. 2020 14:57 Nahlásit obsah