Obézní Američanka zhubla během lockdownu 63 kilogramů. Když na podzim prodělala koronavirus, měla lehčí průběh

Obézní Američanka zhubla během lockdownu 63 kilogramů. Když na podzim prodělala koronavirus, měla lehčí průběh Zdroj: Facebook.com | Angelina Marie Toppi

Rok 2020 byl pro většinu z nás těžký. Na druhou stranu, spousta lidí začala více pracovat na svém zdraví a postavě. Tak jako 24letá Angelina Toppi z amerického Marylandu, která během osmi měsíců zhubla 63 kilogramů. A udělala dobře. Když se na podzim nakazila koronavirem, měla naštěstí pouze lehčí průběh onemocnění.

K radikálnímu hubnutí ji motivoval těžký rozchod

Američanka Angelina Toppi je v současné době velmi ráda, že se letos v únoru rozhoupala k velkému životnímu rozhodnutí, kterým byla radikální ztráta váhy. Nezačala ovšem hubnout ze strachu, že koronavirová nákaza mívá horší průběh u obézních lidí. K proměně jí nasměroval těžký rozchod a motivace, že až bude “lehčí” a “krásnější”, zase se ke svému bývalému příteli vrátí.

“Prošla jsem velmi těžkým rozchodem. Uvědomila jsem si, že jsem velmi těžká a vypadám nezdravě. Řekla jsem si, že nejlepším způsobem, jak se k někomu vrátit, je vylepšit svůj vzhled,” řekla Angelina.

Cvičení a dieta se pro Angelinu staly životním stylem

Tato dívka jedla před svým rozhodnutím velmi nezdravě. Několikrát za den se stravovala ve fastfoodu, kde si dopřávala smažené, extra tučné, ale i nadměrně sladké pokrmy. Pouhé tři týdny poté, co sama sobě naordinovala změnu životního stylu, začala cvičit a držet keto dietu, nastal v USA v důsledku šířící se koronavirové nákazy lockdown.

Angelina se však ani během lockdownu nevrátila do starých kolejí a pokračovala v keto dietě a pravidelném cvičení.  Zpočátku to pro ni bylo velmi obtížné, ale zhruba po dvou měsících se z toho pro ni stal životní styl. Cvičila každý den a kromě keto diety začala držet také pravidelný půst.

Zhubla 63 kilogramů, covid pak u ní měl lehčí průběh

Díky svému neuvěřitelnému snažení, Angelina zhubla 63 kilogramů. Z váhy 145 kilogramů se tak dostala na váhu 82 kilogramů. Její další hubnutí překazil letos v říjnu nový koronavirus, kterým se nakazila. Angelina přitom měla mírnější průběh onemocnění covid-19. Sama věří, že právě radikální ztráta hmotnosti jí pomohla nemoc lépe překonat.

“Kdybych byla tak obézní, jako jsem byla dřív, myslím, že moje příznaky koronaviru by byly mnohem horší a z nemoci bych se taky dlouho dostávala,” přiznala.

Angelina se vyléčila z koronaviru doma. Jak sama popisuje, ztratila čich, trpěla bolestmi hlavy a byla nadměrně unavená. Tyto příznaky na sobě zaznamenala v průběhu tří nebo čtyř dnů. “Myslím, že kdybych byla tak těžká, jako před tím, měla bych minimálně problémy s dechem a riskovala bych i hospitalizaci v nemocnici. Jsem nesmírně vděčná tomu, že jsem se letos v únoru rozhodla, jak jsem se rozhodla,” zakončila 24letá dívka, na kterou je radost pohledět.

Autor:
Publikováno: 8. 12. 2020 13:23 Nahlásit obsah