Kategorie Klíště

Článek
Klíšťová encefalitida z mléka? Ani toto riziko nepodceňujte, na Slovensku se 17 lidí nakazilo ze salašnických specialit
Klíšťová encefalitida z mléka? Ani toto riziko nepodceňujte, na Slovensku se 17 lidí nakazilo ze salašnických specialit K přenosu klíšťové encefalitidy může dojít nejen přisátím infikovaného klíštěte. V opravdu výjimečných případech se můžete nakazit konzumací tepelně neošetřeného mléka. Takový případ aktuálně řeší v nemocnici v Banské Bystrici na Slovensku, kde s klíšťovou encefalitidou po konzumaci nepasterizovaných mléčných výrobků hospitalizovali 17 osob.
Článek
Jak správně vyndat klíště: Známe ten nejbezpečnější způsob
Jak správně vyndat klíště: Známe ten nejbezpečnější způsob Máte rádi procházky přírodou? V tom případě dejte pozor, ať si domů nepřinesete nechtěného společníka. Klíště obecné, které bývá aktivní už s příchodem jarních měsíců, se na vás může zachytit i na zahradě. Pokud tedy na svém těle najdete přisáté klíště, pokuste se jej šetrně a správně vytáhnout. Jakou techniku odstranění klíštěte byste měli použít?
Článek
Klíšťová encefalitida je zrádná nemoc. Všímejte si varovných příznaků tohoto onemocnění
Klíšťová encefalitida je zrádná nemoc. Všímejte si varovných příznaků tohoto onemocnění Sezona klíšťat je opět v plném proudu. Tito malí parazité patří k přenašečům některých vážných onemocnění. Bohužel i klíšťové encefalitidy, která může na lidském zdraví zanechat fatální následky. Podle kterých příznaků tuto nemoc poznáte a jak se před ní můžete co nejlépe ochránit?
Článek
Jak skutečně bezpečně vytáhnout klíště?
Jak skutečně bezpečně vytáhnout klíště? Rok od roku výskyt klíšťat jen roste a bohužel roste i počet těch infikovaných. Z tohoto důvodu je potřeba chránit nejen naše domácí mazlíčky, ale i sami sebe. Ačkoliv se spousta z nás mylně domnívá, že se klíšťata vyskytují jen v lese, ve skutečnosti se objevují i na loukách či dokonce i na naší zahradě.
Článek
Nejúčinnější přírodní repelenty proti klíšťatům: Hřebíček naložený do Alpy nebo bylinkový pudr
Nejúčinnější přírodní repelenty proti klíšťatům: Hřebíček naložený do Alpy nebo bylinkový pudr Klíšťata na nás útočí zejména během letních měsíců. Nemusíte se procházet jenom po lese, klíště si vás snadno najde také u vás na zahradě. Jelikož víme, že nejlepší obranou proti závažným chorobám, které klíšťata přenášejí, je prevence, velkým pomocníkem vám bude zejména účinný repelent. Co si jej vyrobit z domácích surovin na čistě přírodní bázi?