Kategorie Klíště

Článek
Klíšťová encefalitida je zrádná nemoc. Všímejte si varovných příznaků tohoto onemocnění
Klíšťová encefalitida je zrádná nemoc. Všímejte si varovných příznaků tohoto onemocnění Sezona klíšťat je opět v plném proudu. Tito malí parazité patří k přenašečům některých vážných onemocnění. Bohužel i klíšťové encefalitidy, která může na lidském zdraví zanechat fatální následky. Podle kterých příznaků tuto nemoc poznáte a jak se před ní můžete co nejlépe ochránit?
Článek
Jak skutečně bezpečně vytáhnout klíště?
Jak skutečně bezpečně vytáhnout klíště? Rok od roku výskyt klíšťat jen roste a bohužel roste i počet těch infikovaných. Z tohoto důvodu je potřeba chránit nejen naše domácí mazlíčky, ale i sami sebe. Ačkoliv se spousta z nás mylně domnívá, že se klíšťata vyskytují jen v lese, ve skutečnosti se objevují i na loukách či dokonce i na naší zahradě.
Článek
Nejúčinnější přírodní repelenty proti klíšťatům: Hřebíček naložený do Alpy nebo bylinkový pudr
Nejúčinnější přírodní repelenty proti klíšťatům: Hřebíček naložený do Alpy nebo bylinkový pudr Klíšťata na nás útočí zejména během letních měsíců. Nemusíte se procházet jenom po lese, klíště si vás snadno najde také u vás na zahradě. Jelikož víme, že nejlepší obranou proti závažným chorobám, které klíšťata přenášejí, je prevence, velkým pomocníkem vám bude zejména účinný repelent. Co si jej vyrobit z domácích surovin na čistě přírodní bázi?
Článek
Jak správně vyndat klíště: Známe ten nejbezpečnější způsob
Jak správně vyndat klíště: Známe ten nejbezpečnější způsob Máte rádi procházky přírodou? V tom případě dejte pozor, ať si domů nepřinesete nechtěného společníka. Klíště obecné, které bývá aktivní už s příchodem jarních měsíců, se na vás může zachytit i na zahradě. Pokud tedy na svém těle najdete přisáté klíště, pokuste se jej šetrně a správně vytáhnout. Jakou techniku odstranění klíštěte byste měli použít?