Albínská holčička Ava Clarke si podmanila slavné módní značky. Podívejte se, jak je krásná

Albínská holčička Ava Clarke si podmanila slavné módní značky. Podívejte se, jak je krásná Zdroj: Shutterstock

Když se Ava Clarke v roce 2008 narodila, rodičům i zdravotnickému personálu bylo na první pohled zřejmé, že je jiná. Na svět vykoukla albínská holčička s modrozelenýma očima, světlou pletí a růžovými silnými rty. To vše bylo velmi neobvyklé, protože její biologičtí rodiče jsou Afroameričané s hnědýma očima.

14letá albínská Afroameričanka s modrozelenýma očima, světlou pletí a kudrnatými blonďatými vlasy na první pohled působí jako andělské stvoření. Kvůli jejímu neobvyklému a zároveň velmi atraktivnímu vzhledu si jí už v dětském věku všimly modelingové agentury.

Již jako dětská modelka začala spolupracovat se světovými módními značkami. Objevila se také na obálkách módních časopisů a příležitostně se věnuje i herectví. Zaznamenat jste ji mohli dokonce ve videoklipu zpěvačky Beyonce k písni Limonade.

Ava Clarke je žádanou modelkou díky svému jedinečnému vzhledu, který je výsledkem genetické poruchy zvané albinismus. Toto onemocnění se vyznačuje nedostatkem pigmentu melaninu v pokožce, vlasech, řasách, obočí, chloupcích i v sítnici očí.

Albinismus je vzácné dědičné onemocnění, které postihuje osoby všech světových národností a ras. Ačkoliv jsou tito lidé citliví na sluneční paprsky a často mají problémy se zrakem, jejich onemocnění není život ohrožující.

Ačkoliv Ava Clarke díky svému výjimečnému vzhledu spolupracuje s modelingovými agenturami, často se dostane do situace, kdy si uvědomí, že život s albinismem není jednoduchý. Bohužel toto onemocnění totiž bylo v západní společnosti dlouho stigmatizováno a u některých lidí předsudky přetrvávají i v současnosti.

Mnohem horší je však přístup k albínům na africkém kontinentu, kde jsou i v dnešní době lidé s albinismem kvůli pověrám diskriminováni, pronásledováni a bohužel i zabíjeni. V mnoha afrických kulturách jsou albíni považování za prokleté a věří se, že mají magickou moc.

Zdroj: Fabiosa.com, Blurstyle.com, Epochaplus.cz, Seznamzpravy.cz

Autor:
Publikováno: 26. 1. 2022 14:09 Nahlásit obsah