Instagram pobouřila fotografie nalíčené holčičky, kterou sdílela beauty bloggerka Fera Mirza. Nic se nemá přehánět, shodují se lidé

Instagram pobouřila fotografie nalíčené holčičky, kterou sdílela beauty bloggerka Fera Mirza. Nic se nemá přehánět, shodují se lidé Zdroj: Instagram.com @idontneedanamebitch

Italská beauty bloggerka Fera Mirza zveřejnila na svém instagramovém profilu @idontneedanamebitch fotografii přehnaně nalíčené holčičky. A vyvolala tím doslova internetovou bouři. Lidé se shodují, že takto líčit dítě je krajně nevhodné. Tak schválně, kolik byste holčičce, která má silnou vrstvu make-upu i umělé řasy, tipli let?

Holčička vypadá kvůli make-upu starší minimálně o pět let

Těžký make-up, dokonale vytónovaný obličej, matné rty, silně nalíčené obočí, třpytivé oční stíny i umělé řasy. V tomto případě nepopisujeme obličej dospělé ženy, která se namalovala doslova jako obrázek. Jde o malou holčičku, která kvůli vrstvě make-upu vypadá minimálně na deset až patnáct let, ale ve skutečnosti to je pětiletá předškolačka.

Italská beauty bloggerka Fera Mirza fotkou této namalované holčičky, kterou sdílela na svém instagramovém profilu @idontneedanamebitch, snad všechny své sledující šokovala. Do kolen je dostala nejen dívenčinou fotkou, ale i svým tvrzením.

Zdroj: Instagram.com @idontneedanamebitch O dceru influencerky prý nejde

“Je to moc roztomilé. Myslím, že je v pořádku udělat své dceři jen tak pro zábavu nádherný make-up a použít při tom správné a bezpečné produkty. Samozřejmě není správné, když by tento make-up nosila každý den,” uvedla pod fotkou namalované dívenky instagramerka Fera Mirza.

A dočkala se tím velké kritiky. Samozřejmě musela vysvětlovat, že na Instagramu nezveřejnila přímo fotku své dcery, ale že jde o holčičku, s níž prý nemá žádný příbuzenský vztah. I tak ji pobouření lidé začali obviňovat ze zbytečné sexualizace dívenky. 

Zdroj: Instagram.com @idontneedanamebitch Make-up dítě zbytečně sexualizuje

“Make-up má za následek, že dítě vypadá starší. Představte si, co by se mohlo stát, kdyby takto namalovanou holčičku potkal na ulici podivín a myslel si, že jí je 25 let. Jenže ve skutečnosti by jí bylo pouhých deset,” reagoval na fotku jeden z rozhořčených sledujících. A nebyl sám.

“Když má na sobě dítě make-up, je tím velmi ohrožena jeho bezpečnost. Nepodporujte to, prosím,” napsala zase další sledující. V každém případě měla Fera Mirza i několik zastánců, kterých však byla hrstka. Tito lidé zastávali názor, že make-up je způsobem, jak v dětech rozvíjet kreativitu, a že je to něco podobného jako malování na obličej.

Co si myslíte vy? Je v pořádku, aby malé dívky nosily make-up?

Autor:
Publikováno: 30. 7. 2020 13:22 Nahlásit obsah