Jak se zbavit cucfleku? Následující triky urychlí jeho hojení

Jak se zbavit cucfleku? Následující triky urychlí jeho hojení Zdroj: Shutterstock

Zůstal vám po vášnivé noci s partnerem na krku viditelný cucflek? Řekneme vám, jak se jej co nejrychleji zbavíte. Následující triky zkrátí proces hojení cucfleku na minimum. Stačí je vyzkoušet a nebudete muset celý další týden nosit roláky či šály, abyste cucflek na krku zakryli.

Cucflek nejrychleji odstraníte za jeden až dva dny

Zažili jste s partnerem chvíli vášně a ráno jste se probudili s nevzhlednou kulatou fialovočervenou modřinou na krku? Cucflek vzniká v důsledku prasknutí drobných krevních cév pod povrchem kůže. Popraskaly, rozlily se do malých krevních kaluží a vytvořily viditelnou modřinu kvůli tomu, že vás partner kousal do krku nebo vám kůži na krku sál. 

Chodit s cucflekem na krku není v každém případě nic příjemného. Pokud se vám na krku po vášnivých chvílích cucflek objevil, pusťte se do jeho odstraňování. Počítejte s tím, že cucfleku se nikdy nezbavíte přes noc. Nejrychlejší proces jeho hojení může trvat jeden až dva dny. Co tedy na odstranění cucfleku platí?

Dejte si nejprve studený obklad: V podobě ledu nebo studené lžičky

Na čerstvý cucflek v prvé řadě patří studený obklad, který snižuje otok, zpomaluje odtok krve z narušených krevních cév a eliminuje velikost modřiny. Okamžitě poté, co si všimnete, že se vám udělal cucflek, jej začněte masírovat kostkou ledu nebo na něj přiložte čajovou lžičku, kterou jste chvíli předtím dali do mrazáku.

Tip: Abyste dosáhli nejlepšího výsledku a cucflek vám rychle zmizel, led nebo studenou lžičku si na cucflek přikládejte několikrát za den. 

Zdroj: Shutterstock Pomůže vám dužina z aloe vera

Při odstraňování cucfleku působí přímo zázračně aloe vera. Dvakrát za den si na cucflek naneste silnější vrstvu dužiny z této rostliny. Použít můžete také kupovaný aloe vera gel. Čím je aloe vera užitečná? Snižuje zánět a bolest a také eliminuje otok cucfleku.

Na cucflek přiložte plátek čerstvého ananasu

Máte-li doma zrovna ananas, můžete jej použít také při odstraňování cucfleku. Na čerstvý cucflek přiložte zhruba na pět minut plátek ananasu, vše opakujte čtyřikrát až pětkrát denně. Ananas urychlí hojení cucfleku díky obsaženému enzymu bromelainu, který snižuje bolestivost a zmírňuje zánět i otok kůže v oblasti cucfleku.

Vyzkoušejte také banánovou slupku

Vnitřní část banánové slupky je bohatá na vitamíny, minerály a další cenné látky. Právě proto banánová slupka působí tak blahodárně a umí urychlit hojení cucfleků. Použijte část slupky ze zralého banánu a vnitřní částí ji nalepte na cucflek na krku. Banánovou slupku nechejte na cucfleku působit 30 minut, dokud nezhnědne. Tento fígl na odstraňování cucfleků používejte dvakrát za den.

Zdroj: Shutterstock Místo s cucflekem jemně masírujte

O masážích je známo, že zmírňují bolest a stimulují průtok krve. Když budete čerstvý cucflek jemně masírovat po dobu několika minut, podpoříte tím jeho rychlejší vyblednutí. K této masáži zkuste použít také kombinaci kokosového oleje a několika kapek esenciálního oleje z máty peprné. Máta je skvělá v tom, že podporuje hojení cucfleku a urychluje jeho zmenšování.

Kromě mátového esenciálního oleje zkuste k masáži cucfleku použít také krém s vitamínem K. Tento vitamin rychleji odstraňuje modřiny a urychluje hojení pokožky. Rychlejší hojení cucfleku podpoří také masáž s kakaovým máslem nebo krémem obohaceným o vitamin C.

Autor:
Publikováno: 18. 3. 2021 09:33 Nahlásit obsah