5 situací, kdy nevěra od partnera bolí nejvíc

5 situací, kdy nevěra od partnera bolí nejvíc Zdroj: Shutterstock

Když se ve vztahu objeví nevěra, je to vždycky velmi těžké období, které vztah poznamená navždy. Některé vztahy tuto zradu nezvládnou a bohužel se rozpadnou. Ačkoliv je to nepříjemná situace, existují chvíle, kdy partnerova zrada bolí mnohonásobně víc.

Ať se to stane kdykoliv, vždycky je to něco, co nás ženy nesmírně bolí a cítíme se ponížené. Jenže jsou i chvíle, kdy odhalená nevěra bolí ještě více a my se cítíme naprosto bezradné.

Během těhotenství a mateřství

Těhotenství a následně rodičovství by mělo být tím nejkrásnějším okamžikem ve vašem společném životě. Pro nás ženy, je těhotenství i prvotní chvíle po porodu velmi těžké. Jsme vyčerpané psychicky i fyzicky, najednou jsme zodpovědné nejenom za sebe a partnera, ale také za malého drobečka. Odejdeme na mateřskou, při které objevujeme neustále něco nového a navíc jsme i finančně téměř závislé na partnerovi a jeho přijmu. Jestliže je partner v těchto chvílích své ženě nevěrný, značí to, že muž nově nabytou roli otce nezvládá. Jenže jeho nevěra neovlivní jen jeho partnerku, ale ovlivňuje i psychiku dítěte.

Na svatbě

Ačkoliv se může zdát, že se něco podobného odehrává pouze ve filmech, i v reálném životě se tohle opravdu stává. Jen chvíli poté, co muž své ženě slíbí lásku a věrnost, je schopný pod vlivem alkoholu podlehnout svému chtíči a chvilkovému poblouznění. Ačkoliv pro něj tato nevěra nic neznamenala, vztah a v tuto chvíli manželství to naprosto zničí. Pro ženu je tato nevěra symbolem toho, že muž nic z toho, co při obřadu sliboval, nebral vážně. Měl to být pro ženu nádherný den, který se změnil v noční můru, na kterou nikdy v životě nezapomene.

Zdroj: Shutterstock Při úspěchu

Ať už se jedná o povýšení, změnu zaměstnání anebo úspěšné dokončení studia, je to období, kdy žena prožívá obrovskou radost a euforii. Jsou to chvíle, při kterých se chce radovat se svým partnerem, bohužel místo sladkých chvil je muž raději v náručí své milenky. Přestože se žena nenachází v tíživé situaci, je to období, při kterém potřebuje být na sto procent soustředěná a partnerova nevěra je jen důkaz toho, že jí úspěch nepřeje, nepodporuje ji a v podstatě mu je tak docela jedno, jak jí zrovna je. Může to být také projevem žárlivosti a nízkého sebevědomí, proto raději od takových mužů ruce pryč.

V nemoci

Užívat si krásných chvilek v období, kdy nikoho nic netrápí je jednoduché. Ta pravá láska se však projeví až v okamžiku, kdy jednoho z páru postihne těžká nemoc, operace či jiná velmi těžká životní situace, při které potřebuje oporu svého partnera. Každý člověk v těchto okamžicích potřebuje mít po své boku někoho, kdo jej podpoří, dodá mu sílu a naději v lepší zítřky. Když však muž svou ženu podvádí ve čase, kdy ho u sebe potřebuje nejvíce, je to zrada, která celou situaci promění v peklo na zemi.

Při dosažení společného cíle

V tomto případě se může jednat o cokoliv – dostavení společného domu, koupení bytu, splacení hypotéky anebo koupě vysněného auta. Jedná se o něco, na co jste se roky společně těšili a teď, když přišel čas si tohoto „cíle“ užít plnými doušky, je vztah poznamenán nevěrou. Bohužel v tu chvíli se místo radosti dostaví pocit zrady a tento „společný cíl“ je jen připomínkou toho, co musíte prožívat, a nikdy si jej nebudete moci užívat a radovat se z něj tak moc, jak jste si mysleli, že to bude.

Autor:
Publikováno: 11. 4. 2022 10:51 Nahlásit obsah