Kontroverzní svatební pozvánka reaguje na pandemii koronaviru: Svatební hosty dělí dle důležitosti do tří skupin

Kontroverzní svatební pozvánka reaguje na pandemii koronaviru: Svatební hosty dělí dle důležitosti do tří skupin Zdroj: Shutterstock.com

Pandemie koronaviru narušuje snad všechny aspekty našich životů. Výjimkou nejsou ani svatební obřady a hostiny konající se v uzavřeném prostoru, kterých se může zúčastnit pouze omezené množství lidí. V souvislosti s tímto nařízením na internetu koluje kontroverzní pozvánka na svatbu, která dělí svatební hosty hned do tří skupin.

Svateb se může účastnit omezený počet lidí

Zamilovaným párům, které si naplánovaly svatbu na rok 2020, udělala čáru přes rozpočet pandemie koronaviru. Snad nikdo nepočítal s tím, že svatebčané kromě nevěsty a ženicha budou muset mít během svatebního obřadu v uzavřeném prostoru roušky. Navíc jak svatebního obřadu, tak svatební hostiny se může zúčasnit pouze omezené množství osob.

Tato nařízení jsou jedním z hlavních důvodů, proč nastávající ženichové a nevěsty své svatby raději přesouvají, nebo dokonce ruší. Další z nich se však nechtějí svého vysněného dne vzdát, a tak se snaží do nejmenších detailů splnit všechna restriktivní nařízení. 

Zdroj: Twitter.com | @von_owie

Svatební pozvánka dělí hosty do skupin A, B a C

O tom, co se ve světě svateb v současnosti děje, vypovídá svatební pozvánka, kterou na svém Twitteru sdílela americká novinářka Mary von Aue a kterou pro portál Bored Panda analyzovala specialistka na rodinné oslavy Anne Easton. Co konkrétně se tedy v této svatební pozvánce, která dělí svatební hosty celkem do tří skupin, píše?

DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ:

Milí přátelé a rodino,

prosím chápejte, že prostory mají limit v počtu hostů, kteří se mohou zúčastnit naší svatby. I když jsme vás tu v tento náš velký den chtěli mít všechny, museli jsme rozdělit hosty do skupin, abychom měli jistotu, že nepřekročíme povolenou kapacitu.

Skupina A: Potvrďte svoji účast co nejdříve. Velmi si vážíme vaší pohotové odpovědi. Případně tak můžeme uvolnit místa pro další hosty.

Skupina B a C: Pozorně prosím sledujte naši webovou stránku, kterou jsme založili kvůli naší svatbě. Právě zde zjistíte, zda pro vás máme nějaká volná místa. Pokud už dopředu víte, že se nebudete moci zúčastnit, prosím odpovězte nám přes webové stránky.

Jestli je to možné, doporučujeme našim hostům, aby si na tento den domluvili hlídání a nechali své děti doma. Vaše děti máme rádi, ale snažíme se uvolnit další místa pro jiné hosty. Prosíme také hosty, kteří jsou svobodní, aby - jak je to možné - si nebrali na svatbu svého partnera.

Děkujeme za pochopení.

Ty patříš do skupiny A.

Svatební pozvánka reaguje na současnou koronavirovou krizi

Text na této svatební pozvánce, která v současnosti hýbe internetem, je pochopitelný. Vzhledem k tomu, že se svatebního obřadu i hostiny v uzavřeném prostoru může zúčastnit pouze omezený počet lidí, dává rozdělení do skupiny smysl. Ačkoli na první pohled může tato svatební pozvánka působit povrchně, je logické, proč budoucí novomanželé žádají svatebčany, aby raději nechali své děti či partnery doma.

“Svatební hosté by měli pochopit, že se nastávající ženich s nevěstou snaží co nejlépe dodržet nařízená opatření a že si zároveň chtějí co nejvíc užít svůj svatební den. V této době musíme být chápaví, empatičtí a flexibilní. Zatím nevíme, kdy tomu všemu bude konec. Proto se musíme snažit fungovat, než se vše vrátí do normálu,” komentovala specialistka na rodinné oslavy Anne Easton.

Lidem se pozvánka líbí, někteří z ní jsou však pobouření

Výše uvedená svatební pozvánka nyní koluje internetem jako velká lavina. Společnost přitom rozděluje do dvou táborů. Některé lidi pobouřila. Vyjádřili se, že jejich odpověď by byla jasná a že by na svatbu rozhodně nepřišli. Jiní také kritizovali dodatek o dětech i o tom, proč si svobodný člověk nemůže vzít na svatbu svého partnera.

Druhý tábor si však svatební pozvánku velmi chválí. I když možná podle nich vyznívá trochu povýšeně, jde naopak o dobrý nápad. Říkají, že text svatební pozvánky je logický a že jej jistě napsali lidé, kteří dokážou plánovat. 

Co říkáte na obsah svatební pozvánky vy? Napište nám svůj názor do komentářů.

Autor:
Publikováno: 8. 9. 2020 12:43 Nahlásit obsah